Skype ve MSN gibi programları sistem tepsisine (tray) gönderin


Uzun yıllar sahip olduğum alışkanlıkların bir kalemde değiştirilip o değişimin dayatılmasına ezelinden beri uyuz olmuşumdur. Bu anlamda kullanmaya başladığım günden beri Windows 7 ile yıldızım bir türlü barışmadı. Onlar bu yeni sistemde neyi değiştirdilerse ben eski haline geri getirdim, Taskbar’ı o kocaman simgelerden kurtarıp “düzelttim“, Quick Launch’u olması gereken yere koydum ve yıllardır bilgisayarı nasıl kullanıyorsam yine aynı biçimde kullanmaya devam ettim (Windows 8’e geçme konusunda ne tür endişelere sahip olduğumu varın siz tahmin edin). Ne var ki MSN ve Skype gibi programları çalışır haldeyken sistem tepsisine küçültememek benim için hala sorun olmaya devam ediyordu.

Derken Trayit ile tanıştım. Adamlar küçücük fıçıcık içi dolu özellikçik süper bir araç yapmışlar, kurulum bile gerektirmiyor. Skype ve MSN gibi, yerinin sistem tepsisi olduğunu düşündüğünüz tüm programları Trayit sayesinde küçültebiliyorsunuz. İstediğiniz programın “Minimize” ikonuna sağ tıklayıp “Tray’a gönder” demeniz yeterli, bu sayede Taskbar’daki kalabalıktan kolayca kurtulabilirsiniz.

Türkçe desteği de olan program hakkında daha detaylı bilgi almak ve indirip kullanmaya başlamak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:
http://www.teamcti.com/trayit/trayit.htm

Alternatif link (egonomik.com üzerinden):
http://egonomik.com/program/trayit_4_6_5_5.zip

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

9 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir