Soma’da ölen madencilere “Müstehak” diyen Yılmaz Özdil

yilmaz-ozdil-soma-mustehak

Soma… Çocukluğumun, gençliğimin bir kısmının geçtiği, rahmetli babama ev sahipliği yapan bu ilçenin ismini her duyduğumda artık kalbim iki kere incinecek…

Çevreden bana neden bu konuyla ilgili bir şeyler yazmadığımı, neden yorum yapmadığımı soruyorlar. Ne diyeyim arkadaş? 300’e yakın, belki 300’den fazla can yitip gitmiş. Bu insanların evlerine, çocuklarına geri dönmelerini sağlayabilecek ne söyleyebilirim ki?.. Söyleyenlere bir bakın hele ne diyorlar? Önlemler arttırılsın, bundan sonra böyle kazalar yaşanmasın diyen kaç kişi var? Adamların bırakın kırkının çıkmasını, daha haftaları olmadan herkes onlar üzerinden siyaset yapmaya başladı bile. Bir kısım devlet öldürdü diyor, berikiler sabotaj yapıldı diyor. Ben ise ateş düşen evlerdeki çocukların gözlerindeki yaşlar hala kurumamışken bu konuyla ilgili yorum yapmayı asla uygun bulmuyorum. Zamanı gelince elbet iki çift sözüm olacaktır ama şimdi değil, şimdi yaraları sarma, destek olma zamanı.

Lütfen birileri bunu Yılmaz Özdil‘e de anlatsın. Bu zat-ı muhterem 300’e yakın madencinin ölümünü “AKP’ye oy verenlerin ölümü müstehaktır” gibi aşağılık bir ifadeyle yorumlamış. Kendisini yemin ediyorum günahım kadar sevmem ancak böylesi bir küçülmeyi, böyle bir zalimliği, kinin, nefretin bu kadarını ona bile yakıştıramıyorum.

“Onlara, “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edicileriz!” derler. İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir.”
Bakara 10, 11

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

53 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir