Spama karşı kullanılabilecek 25 geçici mail hizmeti

Spam mail olayı bilindiği üzere internetin gelmiş geçmiş en can sıkıcı problemlerinden biri. Sörf yaparken yolunuzun düştüğü her 5 siteden en az 3 tanesinin bir şekilde e-mail adresinizi elde etmeye çalıştığına şahit oluyorsunuzdur. Ben bir de özellikle kullanıcıyı zorla üye yapmaya çalışan ve bu vesileyle elde ettikleri e-mail adreslerine spam mail bombardımanı yapan forumlardan nefret ediyorum (bkz: “Kullanıcıyı üye olmaya zorlayan forumlar“).

İşte geçici mail (temporary mail) hizmetleri tam da bu gibi durumlarda devreye giriyor. Yani kötü niyetli olabileceğini düşündüğünüz bir sitede “e-mail adresinizi girin de kaydınızı tamamlayabilmek için size aktivasyon kodu gönderek” şeklinde bir kayıt formuyla karşılaştığınızda, hemen aşağıdaki geçici mail hizmetlerinden birine başvuruyor ve saniyeler içerisinde işinizi görecek bir mail sahibi oluyorsunuz. Mail adresinizi elde ettiğini sanan site/forum “Oh ne güzel, spam mail gönderen servislere satmak üzere hazırladığımız mail listesine yeni bir e-mail adresi daha ekledik” diye düşünürken, siz belki de bir daha yüzüne bakmayacağınız o sitenin içeriğinden mail adresinizi kaptırmadan faydalanmış olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Yaşasın spamla mücadele!

İşte işinizi görebilecek 25 geçici mail hizmeti:

1- 10MinuteMail
2- 20MinuteMail
3- AnonymBox
4- DeadAddress
5- Deagot
6- DodgeIt
7- Guerrillamail
8- InboxFreedom
9- Incognitomail
10- Jetable
11- Mailinator
12- MailNull
13- MintEmail
14- MyTrashMail
15- Soodonims
16- Spam La
17- Spamavert
18- SpamBox
19- Spamevader
20- SpamFree24
21- Spamobox
22- Spamspot
23- Tempail
24- Tempinbox
25- Youmailr

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

  1. ramazan dedi ki:

    Caner, ellerine sağlık. “Üye olmadan linkleri göremezsiniz. Lütfen üye olunuz.” gibi sinirlerimi vaktiyle tepeme çıkaran yazıları gördüğümde artık sinsi sinsi gülüp, Ekmek Teknesi dizisindeki Nusret Baba’nın cimcime kızı gibi “küçük aptaaall!” diye söyleniyorum. :) Bir de Türkçe bir site var bu hizmeti veren, geçenlerde FriendFeed’de denkgeldim: pismail.com Ben bunu kullanmaya başladım artık. Allah yapanlardan, tanıtanlardan razı olsun. :D

  2. Mehmet dedi ki:

    Bence pismail işleyiş açısından çok iyi bir servis olmamış. Zira 24 saat e-posta sakladıklarını belirtiyorlar ve ben şu anda deneme@pismail.com adresi için gelen e-postadaki parolayı görebiliyorum. Elbette bu servis önemli işler için kullanılmayacaktır, bunu onlar da belirtmişler ama yine de güvenlik kısmı biraz eksik kalmış bence, daha iyi birşeyler düşünülebilir. Yine de bu girişimci ruhu selamlıyorum. 10minutemail şimdilik favorim.

  3. Suat dedi ki:

    bak bu yazına on numara bi yorum yazdım ama sadece captcha kodunu yanlış yazdığım için yorumum silindi. Sinir oldum. Lütfen daha basit bişey kullan. Mesela math comment spam. Birde şu “Yanıtlardan haberdar olmak istiyorum” olayını seçili durumdan kaldır brader. Bazen yorum yapıyor ve unutuyorum. Durmadan mesaj geliyor. Spam gibi geliyorsun.  Saygılar, sevgiler.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.