Süleyman Demirel’in beyin yakan hiper demagojik zam açıklaması

Hostinger

Rahmetli Kemal Sunal‘ın Umudumuz Şaban filmindeki “Şimdi ben buraya neden çıktım? Niçin çıktım?..geyiğini bilirsiniz. Yalan yok, politikacıları tiye alma olayının bu kadarını çocukluğumdan beri hep çok abartılı bulmuşumdur. Şu dakika itibariyle gerek rahmetliden, gerekse böyle düşünerek geçen gençliğimden özür diliyorum. Eksiği varmış fazlası yokmuş.

Bu ne arkadaş? Bugün sokağa çıksam herhangi biriyle bu ayarda konuşmaya çalışsam en iyi ihtimalle dayak yerim. Hayır o dönem memleketin IQ zembereği falan mı kaymış veya birileri basiret bağlama büyüsü mü yapmış, ne olmuş nasıl olmuş da bu müstesna şahsiyete “Al ülkeyi yönet” diye yetki vermişler? Pazarda tezgah emanet edilmez lan.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

12 Yorum

 1. Beraat

  Nasıl başbakan olduğu çok basit. 1909 Osmanlının düşmesiyle jöntürklerin ülkemizin içine kadar sızmış bir sistem çıkarına hangisi uygunsa onu getirdi başa. Süleyman Demirel sadece bir kukla abisi var onun Amerika,ingiltere ne diyorlarsa onu yapıyordu işte. Yoksa Caner abinin de dediği gibi IQ’su bu kadar olan bir insan nasıl başbakan olsun?

 2. Cemal Aydıner

  En azından eskiden mahkeme kararına karşı “ben mahkeme kararını tanımıyorum gücü yeten uygulasın ” diyecek kadar egoist demokrasi kültüründen nasibini almamış diktatör bozuntuları yoktu. Darbe dönemlerinde dahi kimse bu olayı bu kadar aleni söylemeye cesaret edememişti. IQ zembereğinin kaydığı bir dönem varsa işte o da bu dönemdir. Oy kullana bilmek için en azından IQsu ayakkabı numarasından birkaç puan yukarıda olma zorunluluğu getirilse seçim sonuçlar aniden değişir. Hoş o zaman da beterin beteri gelir. Bıktım, yemin ediyorum bıktım; gezi olaylarına katılmadığıma bin pişmanım. Kafama bir kapsül mapsül gelip de geberip gitseydim yemin ediyorum çok daha huzurlu olurdum. En azından her gün bu pislikte zamanında benimde payım olduğunu düşünüp vicdan yapmak zorunda kalmazdım.

   • Mahmut

    Mahkemedeki avukatlar cübbeleriyle adalet sarayında gezi eylemi yapmak isterse ve taraflarını açık açık belli ederse adam da ben bu taraflı kişilerin verdiği kararı tanımıyorum der kusura bakma. Bu ülkede adalet sisteminin içine ettiler yıllardır. Zamanında lise mezunlarını bile avukat yaptılar sırf sol kesime çalışıyor diye. Bu fosiller şimdilerde anayasa mahkemesine kadar yükseldiler. Neredeyse halkın %50’sinin oyunu alan bir partiyi kapatıyorlardı hukuk adı altında. Korkma bunları da söyle yiyorsa.

 3. Muhammet

  Bazen diyorum. “Burası egonomik.com muydu?” Düşünüyorum. Adres çubuğuna bakıyorum. Kafamı kaşıyorum. “Allah Allah” diyorum. Sonra kafama dank ediyor. “Hah” diyorum.

  Burası egonomik.com değil, egosiyaset.com …

  • Caner
   Yazar

   Bu biraz abartılı bir yaklaşım olmuş. Sitede 3bin tane yazı varsa siyasi içerikli olanları toplasan 100’ü geçmez.

   Siyaset şu veya bu şekilde hayatımızın bir parçası, bu sitenin sloganında “Yaşam blogu” ifadesi geçiyorsa siyasi yazılar da olacak elbette.

 4. Efekan

  Levent Kırca repliklerinde bu çok yer almıştı zamanında “Olacak O Kadar” da ama ekranların başına geçipte Rahmetli Demirelin açıklamasını dinleyipte ” hee bunlar yapmamış öncekileri yapmış ” diyebilecek birisi varmıydı acaba çünkü 2015 senesinde bile çok zor anlaşılıyor o dönemde bunu kim anlamıştır acaba :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir