Suşi yemeden önce bir kere daha düşünün

Öyle bir başlık attım ki sanki her an suşi yeme ihtimali bulunan bir kitleye hitap ediyormuşum gibi oldu, oysa eminim bir çoğunuz bu Japon yemeğini (mi mezesini mi neyse artık) benim gibi entel dantel olayı olarak görüyorsunuzdur. Görmüyorsanız da canınız sağolsun, ben şahsen ızgara tavuk kanadın, bir buçuk iskenderin ve acılı şalgam suyunun adamıyım. Bu meretin çiğ balıktan yapılıp soya sosuna –ki nefret ettiğim bir şeydir– batırılarak yenen bir öberek olduğunu öğrendiğim günden beri tek bir kez bile ağzıma sürmemiş olduğum için kendimi şanslı sayıyorum.

Anamız babamız bize çiğ sucuk bile yedirmezdi “Çiğ et yeme karnında kurt olur” derlerdi. Aha da 30 yaşına geldim ve bu konuda aslında ne kadar iyimser olduklarını öğreniyorum. Adamın teki sırf popüler olmuş, herkesler yiyor diye vurmuş suşinin gözüne. Ama nasıl, bir sağdan yemiş bir soldan yemiş, arada da soya sosuna batırmış, inci gibi vücudunu kurt manyağı yapmış.

Hakkatten öyle böyle değil çok fena bir olay bu. Düşünsenize karın ağrısı ve kaşıntı şikayetiyle doktora gidiyorsunuz, size kurtlu Fransız peynirine dönüştüğünüzü söylüyorlar, röntgen filmleriniz tıp tarihine geçiyor o derece. Yemeyin a dostlar valla yemeyin, bırakın suşisi eksik kalsın.

Bu arada aşağıdaki görüntüler rahatsız edici olabilir, uyarmadı demeyin.

susi-yiyen-adam-1

susi-yiyen-adam-2

susi-yiyen-adam-3

susi-yiyen-adam-4

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. ibrahim dedi ki:

  bunlar gerçekmi ya gerçekse inanamıyorum

 2. Mahmut dedi ki:

  Mutlaka çiğ bir şey yeme derdi olanlar varsa çiğ köfte yesinler. Hem öyle soya sosuna falan da gerek yok kendinden yanmalı. Girişte ve çıkışta acıların en katmerlisini yaşatacağına da garanti veririm.

 3. Mustafa dedi ki:

  Fotoğrafların gerçeklik payı olduğunu pek düşünmüyorum, kurtların miğde ve karın gibi yerlerde olması mümkün ama rontgenlerde resmen deri altında gibi görünüyor. Ağrı ve acıdan insan yerinde duramaz böyle olsa. Suşi yemedim, kolay kolay da yemem, ama füme edilmiş balık çeşitlerini severim. Pastırmayı “çiğ” tüketebiliyoruz ona benzer füme edilenleri alternatif olarak önerebilirim.

  • deniz dedi ki:

   Bu kadar ön yargılı bakılmamalı sushiye .İlla çiğ yemek zorunda değilsiniz .Sushinin pişmiş türleri de mevcut.Mesela kızarmış levrekli kızarmış karidesli kızarmış kalamarlı sushi vs. yiyebilirsiniz

 4. ahmettatar dedi ki:

  Vallaha inanılır gibi değil.. Ben de çiğ sucuk yemiştim de gerçekten çok fena hastalanmıştım antibiyotikler falan zor ayağa kalktım 4-5 güne.. Ama bu kurtlanma olayı çok mantıklı gelmiyor gerçekten de bağırsak kurdu tenya gibi parazitleri geçtik bu röntgendeki kurtlar resmen etobur yahu bizim yediklerimizle değil bizimle besleniyor bu çok ürkütücü.. Hani açık kanaması henüz durmayan bir yara üzerinde kurtlanma olması mantıklı gelebiliyor ama derinin altında kımıl kımıl gezen etimi kemiğimi yiyen kurtlar düşünemiyorum vallaha onları öldürmek için ben kendimi benzinle yakarım yaw iğreti oldum bak her yanımı kaşıntı tuttu Caneeeerrr..!

 5. deniz dedi ki:

  Sushi sadece çiğ olarak yapılmaz ,kızarmış levrekli sushi yersin olur biter.Ayrıca Adanalı olmama rağmen en az kebap kadar suşiyi çok severim.Bence insanların gözünü korkutmaya gerek yok sushi yemek çiğ balık yemek değildir.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir