Suşi yemeden önce bir kere daha düşünün

Öyle bir başlık attım ki sanki her an suşi yeme ihtimali bulunan bir kitleye hitap ediyormuşum gibi oldu, oysa eminim bir çoğunuz bu Japon yemeğini (mi mezesini mi neyse artık) benim gibi entel dantel olayı olarak görüyorsunuzdur. Görmüyorsanız da canınız sağolsun, ben şahsen ızgara tavuk kanadın, bir buçuk iskenderin ve acılı şalgam suyunun adamıyım. Bu meretin çiğ balıktan yapılıp soya sosuna –ki nefret ettiğim bir şeydir– batırılarak yenen bir öberek olduğunu öğrendiğim günden beri tek bir kez bile ağzıma sürmemiş olduğum için kendimi şanslı sayıyorum.

Anamız babamız bize çiğ sucuk bile yedirmezdi “Çiğ et yeme karnında kurt olur” derlerdi. Aha da 30 yaşına geldim ve bu konuda aslında ne kadar iyimser olduklarını öğreniyorum. Adamın teki sırf popüler olmuş, herkesler yiyor diye vurmuş suşinin gözüne. Ama nasıl, bir sağdan yemiş bir soldan yemiş, arada da soya sosuna batırmış, inci gibi vücudunu kurt manyağı yapmış.

Hakkatten öyle böyle değil çok fena bir olay bu. Düşünsenize karın ağrısı ve kaşıntı şikayetiyle doktora gidiyorsunuz, size kurtlu Fransız peynirine dönüştüğünüzü söylüyorlar, röntgen filmleriniz tıp tarihine geçiyor o derece. Yemeyin a dostlar valla yemeyin, bırakın suşisi eksik kalsın.

Bu arada aşağıdaki görüntüler rahatsız edici olabilir, uyarmadı demeyin.

susi-yiyen-adam-1

susi-yiyen-adam-2

susi-yiyen-adam-3

susi-yiyen-adam-4

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

6 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir