Swish Max ile kolayca Flash animasyonlar hazırlayın


Tasarımcılar Flash animasyonlara komple bir web sitesinden ufacık bannerlara kadar hemen her alanda ihtiyaç duyarlar, ne var ki Flash’ın ya öğrenmesi zordur ya da kimilerine göre kullanımı pek pratik değildir çünkü ortada “ben Flash kullanmadan Flash animasyon hazırlamak istiyorum” gibi bir düşünce vardır. Zaten Swish Max tarzı programların türemesine de bu düşünce sebep olmuştur.

Tabi ki tartışmasız olarak animasyon türü işlerin piri ve (sanıyorum ki) mimarı Flash’tır. Fakat bu programı kullanabilmek için sizin de en az onun kadar profesyonel düşünmeniz ve efektlerden scriptlere kadar her şeyi manuel olarak ince eleyip sık dokuyacak donanıma sahip olmanız gerekmektedir. İşte Swsih tarzı programlar da tam bu noktada devreye girerler. Yani hem Flash’ın bilinen script diline aşinadırlar hem de kendi içlerinde barındırdıkları bir çok hazır efekt, script ve fonksiyon ile işinizi kolaylaştırır, zamandan tasarruf etmenizi sağlarlar.

Bunun haricinde eğer animasyon konusunda hiç bir programa aşina değilseniz işe Swish gibi bir programla başlamak işin mantığını kavrayabilmeniz açısından büyük fayda sağlar, ayrıca profesyonel anlamda Flash’a geçiş yapacağınız zaman en azından bazı kavramlara aşina olmuş olursunuz.

Swish Max’in 15 günlük, 52 Mb boyutundaki deneme sürümünü şu adresten temin edebilirsiniz. Eğer denedikten sonra çok sever ve satın almayı düşünürseniz 199.99$ ödeyerek tam sürümüne sahip olabileceğiniz adres ise şurası. Programa sahip olunabilecek başka teknikler biliyorsanız orası bizi ilgilendirmez, lütfen yorum kısmında dile getirmeyiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Hyperend dedi ki:

    zamanında keşke başlasaydım kullanmaya…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir