Tahincioğlu

Merhaba, bugün sizlere son günlerde İstanbul’da gerçekleştirilen bir etkinliği tanıtıp, bu etkinliğin arkasındaki isim olan inşaat firması ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz.

Söz konusu etkinlik, mutlaka sizin de reklamlarını görmüş olabileceğiniz İstanbul’u resmet etkinliği. Daha önce gıda sektöründen yakından tanıdığımız Kent Gıda‘nın eski sahibi Tahincioğlu Holding gerçekleştiriyor. Tahincioğlu Holding kısa bir süre önce Gent Gıda’daki tüm hisselerini satarak inşaat sektörüne atıldı. Anadolu yakasında yaptığı birçok proje ile gayrimenkul sektöründe ismini kısa sürede duyurmayı başaran holding son olarak İstanbul’u resmet etkinliği ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

İstanbul’u resmet etkinliğini Palladium Tower’da dünyaca ünlü sanatçı Stephan Wiltshire gerçekleştirdi. Wiltshire İstanbulu helikopter ile gezdikten sonra hafızasında kalanları bir resimde toparladı ve istanbulu resmetti. Tahincioğlu Holding daha önce magazin dünyasındaki haberler ile sık sık gündeme gelmeyi ve bu sayede tüm sanatseverleri bir araya toplamayı başardı.

Sizin de bildiğiniz gibi son yılların en hızlı gelişen sektörlerinden birisi inşaat sektörü. Devletin de desteği ile son 10 yılda İstanbul ve Türkiye açık bir şantiye alanına dönüştü. Bunda en büyük etken hiç şüphe yok ki Türk halkının konut ve gayrimenkule olan ihtiyacı. Yapı stoğunun olmaması ve var olan yapıların da eski, depreme dayanıksız olması deprem kuşağında olan Türkiye halkı için konut ihtiyacı yarattı.

Hükümetin inşaat sektörünü desteklemek adına yaptığı vergi indirimleri, kentsel dönüşüm çalışmaları da yine inşaat sektörünün son yıllarda hızla gelişmesindeki etkenlerden bazıları.

Tahincioğlu Holding de gelişen bu sektörü gören, takip eden ve sektöre giren kuruluşlardan biri. Anadolu yakasında birçok ofis projesi gerçekleştiren firma son yıllarda Avrupa yakasındaki konut projeleri ile kendinden bahsettirmeye başladı. Tahincoğlu Holding yönetim kurulu başkanı Mümtaz Tahincioğlu, konut sektörünün hükümetin açıkladığı kentsel dönüşüm projesi ile uzun yıllar boyunca şu anki trendini koruyacağını ve kazançlı bir sektör olacağını vurguluyor. Ayrıca yapılan yurtdışı tanıtımları ve Arap ülkelerindeki çatışmalar da Türkiye’ye ve dolayısıyla konuta olan cazibeyi arttırıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir