Tahincioğlu Holding

Holding gayrimenkul başta olmak üzere gıda, hizmet, tarım ve enerji gibi pek çok alanda faaliyet göstermektedir. Yakup Tahincioğlu tarafından Mardin’de kurulan ve ilk yıllarında tahin üretimiyle başlayan şirket;İstanbul’a taşınmasıyla gıda sektörünün Türkiye’deki en büyük firmalarından Kent Gıda’yı kurmuştur. Kent Gıda’nın geçtiğimiz yıllarda dünya devi Cadbury Schweppes’e satılmasıyla birlikte gayrimenkule ağrırlık vermeye başlayan şirket bu sektörde de bir marka değeri yaratmıştır. Gıda sektörüyle ilgili Tahincioğlu Holding’in yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Özcan Tahincioğlu “Gıda bizin DNA’mıza işlemiş ve zaman zaman bu alanda ne yapabiliriz” şeklinde açıklamada bulunmuştur.

Tahincioğlu Holding bünyesinde bulunan Nida İnşaat tarafından toplamda 1.5 milyon metrekare alana sahip projeleri tamamlamıştır.Yurtiçi ve yurtdışında sektörel bir fark yaratmak,çevreye,yasalara ve topluma saygılı kaliteli yapılar üretmeyi kendine misyon edinen ve konut/rezidans,hotel,fabrika,yönetim binaları,ofisler gibi çokca yapıya imza atmış Nida İnşaat’ın tamamladığı projeler arasında Swissotel Grand Efes Kongre Merkezi,Nidakule Kozyatağı,Nidakule Göztepe Ofis,Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi ve Rezidans gibi yapılar bulunmaktadır. Ayrıca son zamanlarda gerçekleştirdiği istanbulu resmet etkinliği ile de kendisinden söz ettirmektedir. Tahincioğlu’nun halihazırda devam eden 8 projesinden Palladium Tower çevresel sürdürebilirlik ve enerji verimliliği açısından değerlendirilip Leed Gold sertifikasına aday gösterilmiştir.

Tahincioğlu Holding’in yönetim kurulu başkanlığını babasından sonra devralan ve holdingin geleceğine yön veren 1969 doğumlu Özcan Tahincioğlu; 10 yaşından beri babası Yakup Tahincioğlu’yla toplantılara katılmış orta ve lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamlamış. Babson College’de Finans ve Ekonomi yüksek lisansını tamamlamış ve Kent Gıda’da çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2006 senesinde holdingin yönetim kurulu başkanı olmuştur.TÜSİAD(Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği),GYİAD(Genç Yatırımcı ve İş Adamları Derneği),YASED(Yabancı Sermaye Derneği),ŞEMAD(Şekerli Mamuller Sanayicileri Derneği) gibi pek çok dernekte üyedir.Ayrıca evli ve iki çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir