Tahincioğlu

Tahincioğlu Holding İstanbul merkezli, bir çok farklı alanda hizmet veren köklü bir firmadır. Firmanın başlıca hizmet alanı gayrimenkul olmakla birlikte gıda, tarım, enerji, hizmet gibi alanlarda etkinlik göstermektedir. Tahincioğlu Mardin’de kurulmuş bir aile şirketidir. Kuruluş aşamasında tahin üretimi alanında faliyet gösteren aile daha sonra İstanbul’a gelerek Kent Gıda A.Ş’yi kurmuş ve bu şirket ile ticari hayatına devam etmiştir. 1993 yılına gelindiğinde tüm şirketler Tahincioğlu Holding altında toplanmış Kent Gıda’nın ise 2009 yılında Cadburry Schweppes tarafından tüm hisseleri alınmıştır. Tahincioğlu ile ilgili konuları resmi facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Tahincioğlu gayrimenkul geliştirme kapsamında toplam 1,5 milyon metrekare inşaat alanına sahip projeleri tamamlamıştır. Bu inşaat projeleri Tahincioğlu adı altında bulunan Nida İnşaat tarafından gerçekleştirilmektedir. Başlıca geliştirilen projeler şu şekilde:

 • Swissotel Grand Efes & kongre merkezi
 • Nidakule Kozyatağı
 • Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi ve Rezidans
 • Palladium Antakya Alışveriş Merkezi
 • Nidakule Göstepe Ofis

Nida inşaat şu an halihazırda 3 projeyi daha geliştirme aşamasındadır. Bu projeler ise şu şekilde:

 • Palladium Tower
 • Nidakule Levent ofis
 • Nidapark Beşiktaş konut projesi

Tahincioğlu’nun geliştirme aşamasında olan projelerinden palladium tower Dünyanın en önemli çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği olan Leed Gold sertifikasına adaydır. Tahincioğlu aynı zamanda 7 farklı projeyi daha hayata geçirmeyi planlamaktadır. Bu projelerin 3 tanesi ataşehirde ofis projesi Kozyatağı ve Bomonti’de iki farklı karma yaşam projesi, Seyrantepe ve Çengelköy’de iki konut projesi bulunmaktadır. Tahincioğlu Holding yönetim kurulu başkanlığını Özcan Tahincioğlu sürdürmektedir.

Özcan Tahincioğlu Kimdir?

1969 İstanbul doğumlu olan Özcan Tahincioğlu Robert Koleji’nde Orta ve Lise öğrenimini tamamlamıştır. Bobson Collage’de Finans ve Ekonomi yüksek lisansını tamamlayan Özcan tahincioğlu iş hayatına aile şirketi olan Kent Gıda’da başlamış zaman içerisinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2006 yılında Tahincioğlu Holding yönetim kurulu başkanı olmuştur ve halen görevini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

 1. Zekai dedi ki:

  İş arıyorum yardımcı olurlar mı? :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.