Taklitler asıllarını yaşatır (mı?)

hirsizBu kadarına da pes doğrusu :) Bu sitede vakti zamanında bana fayda sağlamış olan veya yeni keşfettiğim çeşitli içerikleri karşılıksız olarak paylaşıyorum çünkü ben de elde ettiğim ve etmeye devam ettiğim kişisel donanımı benim gibi düşünen insanlara borçluyum. Bu noktada, birine fayda sağlaması düşünülen ve tarafımca üretilen bir içeriğin sitemin kaynak gösterilerek veya gösterilmeyerek paylaşılıyor olması, bir şekilde herhangi birinin işine yarayacak bir eyleme dönüşüyorsa olay zaten amacına ulaşıyor demektir, bu noktada problem yok. Fakat problem benim ürettiğim içeriğin, ismimi iki backspace darbesiyle silip altına “Sülüman Heptençalar (dı webmastı®)” gibi bir imza atılarak yayınlanması, bu arkadaşlar kusura bakmasınlar ama bunun adı hırsızlık.

Aslında bu gibi olaylara artık alıştım, Egonomik alt tarafı 5 küsür aydır yayın yapan bir blog ve bu gibi içerik hırsızlığı durumları beni artık şaşırtmıyor, hatta bugün sitemin maskotu Malkoçoğlu‘nun elindeki Egonomik bayrağıyla alakasız sitelerde at koşturduğuna bile şahit oldum, aslında bu flash bir içerik ve zaten bunun bile çalınabileceğini tahmin ederek üstüne www.egonomik.com linki eklemiştim, gel gör ki arkadaşlar ne yaman bir hırsızlık tecrübesine sahiplerse linki deaktive etmeyi başarmışlar ama bayrak hala Egonomik diye dalgalanıyor o ayrı konu.

Aslında içerik hırsızlığı yapılmaya değer bir oluşum sahibi olduğumu hissettirdikleri için bir yerde bu kimselere teşekkür etmek istiyorum. Birileri tarafından feyz alınan kimse olmanız güzel bir şey fakat bugün artık öyle bir saçmalığa şahit oldum ki, bütün bu satırları karalama sebebim yine bu saçmalık. Vatandaşın biri bırakın fayda sağlayacak webmaster içeriklerini, tamamen kişisel düşüncelerimi içeren yazılarımı (yanlış kullanılan) kategori isimleriyle birlikte ve sanki kendine aitmiş gibi sitesinde yayınlıyor. Site sloganıma varana kadar (bir webmasterın yaşam blogu) alıntı(!) yapılan söz konusu sitenin de şahsın kendi ad ve soyadı ile yayın yapıyor olması apayrı bir dumur vesilesi :) Böyle bir durumla açıkcası daha önce hiç karşılaşmamıştım, nihayetinde bu gibi hareketler hiç bir koşulda önüne geçemeyeceğiniz mide bulandırıcı hareketler olsa da bir yerde taklit edildiğinizi, haliyle taklit edilmeye değer olduğunuzu gösteren şevk verici durumlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Ahmet Burak Abdikoğlu dedi ki:

  maalesef bu gibi durumlarınn önüne geçemiyoruz , ve bu işi yapanlarıda kınamak istiyorum , bunlar ki webmasterim diye geçinen 2 kod yazamayan ahlaksız terbiyesiz emek hırsızlarından başka bir halt değildirler . Eminimki bu sözleri yüzüne karşı söylesende kıh kıh gülecektir . çünkü utanma duygusu kalmamış bencil insan topluluklarıdır bu zaatlar . allah akıl fikir versin diyorum başkada birşey demiyorum , İyi paylaşımlar hocam…

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Duygularıma tercüman olduğun için teşekkür ederim Ahmet.

 3. cemal dedi ki:

  cuneyt arkini bende kopyalamak istiyorum :D kopyalayan kopyalasin birak be canercim, bunun onune gecemezsin yapicak birsey yok. tecavuz kacinilmaz :).

 4. Ahmet Burak Abdikoğlu dedi ki:

  Buradaki husus çalınıp çalınmaması değil . Adam hem çalıyor hemde kendi yapmış gibi gösteriyor.

 5. zekai dedi ki:

  bu yazıyı da çalarsa şaşırmayın :D :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir