Taksitle otobüs bileti olur mu?


E-ticaret girişimleri özel alanlara eğilmeye devam ediyor. Online otobüs bileti pazarında hemen her otobüs firması kendi web sitesi üzerinden online satış yapıyor. 2011 verilerine göre yıllık 240 milyon yolcu taşınan bu büyük pazarda online satış adedi 20 milyon civarında. Ancak yolcular kendilerine en uygun otobüs biletini bulabilmek için onlarca firmanın web sitesini gezmek zorunda kalıyorlardı. Bilette.net, 70 ulusal otobüs firmasının karşılaştırmalı olarak seferlerinin listelendiği ve 3 adımda kolayca bilet satın alınabilen yepyeni bir e-ticaret girişimi. 400’e yakın varış noktasına seferi olan otobüs firmalarının biletleri listeleniyor ve gelişmiş filtreleme seçenekleri ile yolcuya en uygun otobüs bileti seçenekleri sunuluyor.

Taksitli Otobüs Bileti
Her otobüs firmasının internet sitesine tek tek girme çilesini ortadan kaldırmak fikrinden yola çıkan Bilette.net, sektördeki online pazarda ortaya çıkan bir çok eksik noktayı da gidererek fark yaratmayı amaçlıyor. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise taksitle ödeme imkânının bulunması. Şu anda Axess, World ve Bonus kartlara 4 ay taksite kadar ödeme alternatifinin bulunduğu Bilette.net’te önümüzdeki günlerde CardFinans, Advantage ve Maximum kart seçenekleri de sunulacak. Rutin gider olmayan seyahat harcamalarının taksitlendirilmesi kullanıcı için ekstra fayda sağlıyor.

%5 Puan
Bilette.net’te üye olmadan 3 adımda kolayca otobüs bileti satın alınabildiği gibi, üye olarak da bilet satın alma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Üyeler kendilerine en uygun otobüs biletini kolayca bulurken, her satın aldıkları bilet karşılığında %5 puan kazanıyorlar. Üstelik bu puanları istedikleri firmanın otobüs biletini satın alırken kullanabiliyorlar. Yolcular, bu özellik sayesinde tek bir firmaya bağlı kalmaksızın puan biriktirip harcayabiliyorlar

Hangi Firmalar Var?
Bilette.net’te Kamil Koç Turizm, Ulusoy Turizm, Varan Turizm, Anadolu Ulaşım gibi önde gelen şirketler ile birlikte Erzurum Esadaş, Lüks Karadeniz, Kent Turizm, Lider Adana Turizm gibi çeşitli yörelerle özdeşleşmiş şirketlerin biletleri de satılıyor. Toplamda 70 ulaştırma firmasının bulunduğu Bilette.net’te, firmaların online biletler için uyguladığı indirimler de aynı şekilde kullanıcıya yansıtılıyor. Bilette.net, bu uygulama için ekstra bir ücret talep etmiyor.

Gelişmiş Filtreleme Seçenekleri
Bilette.net kullanıcının tam istediği seferi sunmak için; saat, otobüs modeli ve koltuk tipine (2+1 ve 2+2) göre filtreleme olanağı sağlıyor.

27 Temmuz 2012 tarihinde beta sürümüyle yayına giren ve “Kolay Alışveriş”in odağı Simdial.com ile internet reklamcılığının önde gelen firmalarından Tekkılavuz’un ortak girişimi olan Bilette.net, bu süre zarfında aylık 45.000 tekil ziyaretçi sayısına ulaşmış durumda. Kurucu ortaklardan Yusuf Barutçu ise, yıl sonuna kadar günlük 1.000 bilet baremine ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor. Girişimin pazarlama çalışmalarını yürüten bir diğer kurucu ortak M.Volkan Çakmak ise markanın önümüzdeki dönemde TCDD ve uçak bileti alternatiflerini de tüketicilere sunacaklarını ifade ediyor.

https://www.bilette.net/

Bu bir reklamdır

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Pesimist dedi ki:

  Genellikle Doğu firmaları ve bir kaç büyük firma var galiba listelerinde. 

 2. birol dedi ki:

  hocam iyi günler, tebrik ediyorum gerçekten süper bir çalışma çok beğendim tek tıkla tüm firmalara ulaşıyorsunuz tavsiye ederimm.

 3. Hamdi Ballı dedi ki:

  Sitenin görselleri fena sayılmaz ancak buna benzer bir sürü site var artık. Ek masrafı kullanıcıya bindirilen taksit seçeneğini saymazsak, **** veya **** bunlara örnek gösterilebilir.

 4. Ali Kalkan dedi ki:

  @Pesimist büyük firmaları sadece batı bölgelerine seferi olan firmalardan sayarsak, önermeniz doğru görünüyor. Ben Ankara’dan Adana ve Gaziantep’e sürekli seyahat eden biri olarak, alternatif firmaların hepsini görebiliyorum. Ki bunlar da büyük firmalar. Açıkçası güzel iş.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir