Tarayıcınızın ekranını bölerek aynı anda birden fazla sayfa üzerinde çalışın: Firefox Tile Tabs Eklentisi

Tarayıcınızın ekranını bölerek aynı anda birden fazla sayfa üzerinde çalışın: Firefox Tile Tabs Eklentisi

Eskiden aynı ekranda iki sayfa üzerinde çalışmak veya bir taraftan maç izlerken diğer taraftan e-postalarımızı yanıtlamak için iki tane farklı tarayıcı açıp bir de sağdan soldan genişletip daraltarak ekranda muazzam görünmelerini sağlamak için uğraşırdık. İşten biraz daha anlayanlarımız işletim sisteminin görev çubuğuna sağ tıklayıp “Pencereleri yan yana göster” seçeneğini işaretleyerek bu zahmetten kurtulurlardı.

Firefox için geliştirilen Tile Tabs isimli eklenti, özellikle benim gibi tembel kullanıcıların işini bu anlamda bir hayli kolaylaştırıyor. Yükledikten sonra tarayıcının sağ tık menüsüne yerleşen ve tamamen özelleştirilebilir eklenti, tarayıcı ekranınını bölerek aynı anda istediğiniz kadar web sayfası üzerinde çalışmanıza imkan sağlıyor. Gayet profesyonel bir eklenti olan Tile Tabs’ın özellikle web geliştiricilerin çok hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Chrome kullanıcılarının sayısının hızla arttığı günümüzde, vefalı bir Firefox kullanıcısı olarak onun hala en iyi development ortamını sağlayan tarayıcı olduğunu düşünüyorum.

Tile Tabs Firefox Eklentisi

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

9 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir