Tasarımcının ikon arama derdine son veren site: Flaticon.com

Profesyonel olarak tasarlanmış, kaliteli ikonlardan oluşan ikon setleri tasarımcı ve geliştiriciler için hazine değerindedir. Bir set içerisinde ne kadar çok ikon barındırıyorsa o kadar çok sevilir ve tercih edilir. Gelişen web teknolojileri sayesinde her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanan Fontello ve Font Awesome gibi font tabanlı ikon setleri, özellikle flat (düz / tek renk) tasarımlardan hoşlanan geliştiricilere bu anlamda büyük kolaylıklar sağlıyorlar. Ne var ki bünyelerinde sınırlı sayıda ikon barındırıyor olmaları özellikle kapsamlı projeler için yetersiz kalmalarına neden olabiliyor.

Bünyesinde 12.000‘den fazla (ve sürekli artan) flat ikon barındıran Flaticon bu açıdan altın madeni sayılabilecek nitelikte bir kaynak. Tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunduğu ikonlar PNG, SVG ve WebFont formatlarında, tek tek veya proje ihtiyaçlarına göre set haline getirilerek indirilebiliyor.

Flaticon’un özellikle tasarımcıların çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bir de Photoshop Plugini bulunuyor. Bu plugin sayesinde dilediğiniz ikonu kodlama aşamasını beklemenize gerek kalmadan, tasarımınız üzerinde vektörel olarak kullanabiliyorsunuz.

Flaticon ile tanışın

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

  1. gevv dedi ki:

    teşekkürler Caner kardeşim

    ama http://www.iconarchive.com/ bir nomero :)

    ico desteğide var az önce çok işime yaradı

  2. Emre dedi ki:

    hah bir de www.iconfinder.com adresi var az icon bulmadık oradan da tavsiye ederim

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir