Tavşanlara kürkleri için yapılan insanlık dışı işkence (+18)

Yeryüzüne yayılan insanlık dışı eylemlerin, kötülüğün, sinsiliğin ve gaddarlığın %90’ının sorumlusunun Çinliler, daha doğrusu çekik gözlüler olduğunu her fırsatta dile getiriyorum. Bu yüzden ırkçı olduğumu söyleyenler de oluyor. Ben toplumları belli bir kesiminin eylemlerine bakarak yargılamam ancak şu yaşıma gelip de gaddarlık konusunda bunlar kadar konuşulan bir millet daha duymadım. İşkencesi ile ün yapmış başka bir toplum daha biliyorsanız söyleyin.

Videoda da bahsedildiği gibi adamlarda hayvan haklarını gözeten herhangi bir oluşum veya kanuni bir yaptırım yok, onu geçtim vicdan yok. Şu eziyetin vicdan sahibi bir insan tarafından yapılabileceğine ihtimal vermek zaten mümkün değil. Hani “Böyle daha lezzetli oluyor” gibi saçma sapan bir düşünce ışığında dahi olsa, yemek için yapıyor olsalar “Adamların kültürü bu” der zor da olsa anlam vermeye, kabul etmeye çalışırım. Bunların hepsi batı medeniyetine giysi üretmek için, pardon “lüks giysi” üretmek için yapılıyor. Yani Angora Tavşanı kürkü ile yapılmış giysileri tercih eden herkesin ellerinde bu hayvanların kanı var.

Bu görüntüler sadece buz dağının görünen yüzünü işaret ediyor. Rakunlara, tilkilere, kazlara, köpeklere ve diğer bilimum hayvanlara o kadar acımasız işkenceler yapıyorlar ki bırakın o görüntüleri siteme koyup ziyaretçilerimle paylaşmayı, kendim izledikten sonra boğazım düğümleniyor, ruhumun yaralandığını, bir parçamın eksildiğini hissediyorum. Şahit olduklarımı aklımdan çıkarabilmek için günlerce mücadele vermem gerekiyor.

Ben lüks tüketim için canlılara zarar verilmesine her açıdan karşıyım ancak o kürkler illa giyilecekse, o yastıklar illa kullanılacaksa, bu daha insancıl yöntemler kullanılarak yapılmalı. Şu hayvancağızların çığlıklarından haberdar olmasına rağmen tavşan kürkü giymeye devam eden vatandaşın insanlığından şüphe ederim arkadaş.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

12 Yorum

 1. ömer dedi ki:

  Çinliler İçin yaşasın Cehennem…

 2. ruh kanseri dedi ki:

  İçim yandı be Caner :/

 3. srp dedi ki:

  insanlar, egoları için avlanırlar yine egoları için başka bir canın acımasızca katledilmesini umursamazlar.
  kendileri yapmamış olsa bile yapanlara maşa tutarlar o malları satın alarak, hiçbir şekilde masum değiller gözümüzde.
  dualarımız bunları yapanların dünyada da aynı ezziyeti çekmesi ve ebediyen yok olmaları.

 4. kralizasyon dedi ki:

  Aynen, illa kürk istiyorlarsa hyavanların canını acıtmadan yapsalar ya şunu. Her şeye bi çare buluyolar da buna mı bulamamışlar!?

 5. Muhammet dedi ki:

  hayır biz de koyunların yününü alıyoruz ama makasla veya makineyle insancıl bir şekilde alıyoruz. makas ya da makine kullanmaları çok mu zor acaba bu çinli o. çocuklarının?

 6. ahmettatar dedi ki:

  L-manyak dergisinde Osmanlı imparatorluğu zamanında yapılan işkenceleri anlatırdı Bahadır Boysal bence Osmanlı işkenceleri Çin işkencelerinden daha can yakıcı şeylerdi Caner bir araştır istersen ün yapmamış ama çok daha etkili işkence metotları var diye biliyorum

  • Caner Öncel dedi ki:

   Yanlış bilgi Ahmetcim. Bahsettiğin adamı da biliyorum sözüne itibar edilecek biri olduğu söylenmez. Osmanlı’da kol bacak kesme gibi eylemler vardı ancak bunlar işkence için değil cezalandırmak için yapılırdı.

 7. delileo dedi ki:

  Hayvanın çığlıklarını duyduğum anda kulaklıkları attım dinleyemedim, bakamadım bile. Ben sivrisinek öldüremeyen ayakkabıyla hamamböcüğü ezemeyen adamım; o adamı benim karşıma bağlasınlar, sonra da bu videoyu izletsinler, bağırta bağırta gebertmezsem neyim.. Öyle yuhla ohayla falan kurtarmaz yani düşüncelerimi ifade etmek için çok sayıda belden aşağı kelime ve cümle kullanmam gerekiyor. İçimden kuruyorum. Siz başka taraflara bakın, kulaklarınızı falan da tıkayın, ağzımdan kaçabilir. Of ya.

 8. Emre dedi ki:

  Nerde işkence,nerde insan dışı muamele bu kitapsız millette.Bu Allah tanımaz pislik millet değilmi insan embriyosunu çiğ çiğ yiyen.Ama suç onlarda değil,onları bu kadar pervasızca davranmaya yiten düzende.Ah Osmanlı ahhh.Sen olsaydın şimdi dünyada insan veya hayvan,canlı varlıklara bu denli iğrenç,insanlık dışı muamele yapılabilirmiydi.

 9. Uğur Gündüz dedi ki:

  Madem canlı bırakacaksın makasla kes be makasla dibine kadar inip kesme diye bir şey var. Bırak öyle bağırta bağırta yolmayı canının acıdığını hissetsem uyuyamam günlerce. Yok yok insan değil bunlar.. Biz bunlarla aynı evrende değiliz…

 10. ahmettatar dedi ki:

  Ben sessizde izlemiştim çığlıkları duymamıştım ya tüylerim ürperdi.. Birde anladığım kadarıyla gözlerini dağlamışlarki harket edip tüylerini kirletmesinler kaçmaya çalışmasınlar diye.. ama bu adamların çinli olduklarına dair somut delil yok ortada videoda adamın arkasındaki çuvalda çin alfabesiyle yazılmış birşeyler var kadın çayna falan diyor ama adamlar çok esmer tenli sanki çinli değillermiş gibi bir de bu videoyu çeken nasıl katlanmış ki o görüntüye..? Peta hayvan hakları savunucusu örgüt değil miydi videoyu da Peta mensubu çektiyse orda çıngar çıkarması lazım gelmezmiydi..? Belli ki adamların yüzlerinin görünmemesi için özel bir çaba harcanmış peki ama neden..? İngilizcem kıt olduğundan konuşmada geçenleri anlayamadım ama bu sorulara cevap bulabileceğimi de sanmıyorum konuşma içeriğinde.. Dolayısıyla bunlar batının oyunu olabilir bir komplo olabilir bir siyasi mühendislik ürünü olabilir bu aralar çok mu haber seyrediyorum nedir ya..:)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir