Tavşanlara kürkleri için yapılan insanlık dışı işkence (+18)

Yeryüzüne yayılan insanlık dışı eylemlerin, kötülüğün, sinsiliğin ve gaddarlığın %90’ının sorumlusunun Çinliler, daha doğrusu çekik gözlüler olduğunu her fırsatta dile getiriyorum. Bu yüzden ırkçı olduğumu söyleyenler de oluyor. Ben toplumları belli bir kesiminin eylemlerine bakarak yargılamam ancak şu yaşıma gelip de gaddarlık konusunda bunlar kadar konuşulan bir millet daha duymadım. İşkencesi ile ün yapmış başka bir toplum daha biliyorsanız söyleyin.

Videoda da bahsedildiği gibi adamlarda hayvan haklarını gözeten herhangi bir oluşum veya kanuni bir yaptırım yok, onu geçtim vicdan yok. Şu eziyetin vicdan sahibi bir insan tarafından yapılabileceğine ihtimal vermek zaten mümkün değil. Hani “Böyle daha lezzetli oluyor” gibi saçma sapan bir düşünce ışığında dahi olsa, yemek için yapıyor olsalar “Adamların kültürü bu” der zor da olsa anlam vermeye, kabul etmeye çalışırım. Bunların hepsi batı medeniyetine giysi üretmek için, pardon “lüks giysi” üretmek için yapılıyor. Yani Angora Tavşanı kürkü ile yapılmış giysileri tercih eden herkesin ellerinde bu hayvanların kanı var.

Bu görüntüler sadece buz dağının görünen yüzünü işaret ediyor. Rakunlara, tilkilere, kazlara, köpeklere ve diğer bilimum hayvanlara o kadar acımasız işkenceler yapıyorlar ki bırakın o görüntüleri siteme koyup ziyaretçilerimle paylaşmayı, kendim izledikten sonra boğazım düğümleniyor, ruhumun yaralandığını, bir parçamın eksildiğini hissediyorum. Şahit olduklarımı aklımdan çıkarabilmek için günlerce mücadele vermem gerekiyor.

Ben lüks tüketim için canlılara zarar verilmesine her açıdan karşıyım ancak o kürkler illa giyilecekse, o yastıklar illa kullanılacaksa, bu daha insancıl yöntemler kullanılarak yapılmalı. Şu hayvancağızların çığlıklarından haberdar olmasına rağmen tavşan kürkü giymeye devam eden vatandaşın insanlığından şüphe ederim arkadaş.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

12 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir