Tayland’daki dehşet parkı


Tayland’daki bu park bizim bildiğimiz çocuk parklarından biraz farklı. Kendi çaplarında cehennemi mi tasavvur etmeye çalışmışlar ne yapmışlarsa kamuya açık bir alana (gerçi kamuya açık alanı mı kalmış, herifler resmen park yapmış) çeşitli işkence ve dehşet temalı heykeller dikmişler.

Cehennem tasavvuru ifadesini kullanmamdaki sebep etrafta zebani görünümlü yaratıklar olması. Tayland’da ağırlıklı olarak hangi dini inancın yaygın olduğunu bilmiyorum ama sanki Asya yöresi inanışlarında “ahirete iman” gibi bir madde yoktu. Neyse konunun aslı astarı beni enterese etmez de bu amcalardaki park ve bahçeler genel müdürlüğünün biraz sıyrık olduğu belli. “Park” diye bunları belleyen çocuklardan ne hayır bekleyeceklerse artık…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. ahmettatar dedi ki:

    Caner cehennem değil de sanki savaşlarda karşılaştıkları insanları, işkence parkı demişsin ya çin işkencelerini, yahut onlara yapılan işkenceleri tasvir etmişler gibi.. Dev gibi elleri olan bir adamın olduğu fotoğraf bana Osmanlı ordusunda, dev gibi elleri olan, çocuk yaştan itibaren ellerini taşlara vura vura demir gibi yapan askerlerin olduğu bu askerlerin savaş sırasında en ön safta gidip o elleriyle Osmanlı tokadı atarak tek tokatta düşmanı yere serdiği rivayetini hatırlattı..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.