TeamViewer ile Uzak Masaüstü Rahatlığı


Uzaktan masaüstünüzü yönetebileceğiniz ücretsiz ve Türkçe dil desteğine sahip bir program olan Teamviewer ile masaüstünüzü paylaşarak ister ev bilgisayarınıza ulaşabilir ister iş amaçlı toplantılar organize edebilirsiniz. Herhangi bir şekilde güvenlik duvarı veya proxy ayarlarınız üzerinde değişiklik yapmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz program ile uzaktaki arkadaşlarınızın veya müşterilerinizin bilgisayarlarına erişerek onlara teknik destek verme şansına da sahipsiniz.

Teamviewer ile uzak masaüstü bağlantısı gerçekleştirebilmeniz için bağlanmak istediğiniz ve kullandığınız bilgisayar üzerinde TeamViewer’ın kurulu olması gerekiyor. Sonraki adım olarak bağlanmak istediğiniz bilgisayara özel olarak atanan kullanıcı ID’si ve şifresini girerek uzak masaüstü bağlantısını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak bağlantı kurmanız gereken bilgisayarlar için özel kullanıcı adları ve şifreler belirleyerek her zaman zahmetsizce bu bilgisayarlara erişim sağlamak da sizin elinizde.

Programın yeni sürümü olan TeamViewer 7 ile gelen bir çok özellik bulunmakta. Bu özellikler arasında öne çıkanları; çoklu monitör desteği, sürükle bırak desteği, oturum kaydetme, dört kata kadar daha hızlı bağlantı imkanı ve 25 katılımcıya kadar toplantı düzenleme olarak belirtebiliriz. Sürekli olarak kendini geliştiren ve popüleritesini gün geçtikçe arttıran TeamViewer’ın saydığımız yeni özelliklerinin dışında her zaman için kullanıcıyı kendine çeken sade, şık ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, her kesimden bilgisayar kullanıcısı rahatlıkla programı kullanabilir.

Şimdiye kadar bir uzak masaüstü deneyimi yaşamadıysanız, nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız veya uzaktan bilgisayarınıza bağlanmak için ücretsiz bir çözüm yolu arıyorsanız TeamViewer’ı mutlaka denemelisiniz.

TeamViewer’ı indirip hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:
http://www.tamindir.com/teamviewer/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

5 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir