Telefonunuzu zinde tutan harika bir temizlik uygulaması: Clean Master

Android’li cihazların özellikle yeniden başlatılmadan uzun süre kullanıldıklarında bir süre sonra yavaşladıkları, hantallaşmaya başladıkları bilinen bir gerçek. Bununla birlikte marketten indirip kurduğumuz ve daha sonra çeşitli sebeplerle kaldırdığımız uygulamaların geride çöp dosyalar bırakmaları, sistemden tamamen temizlenmedikleri için yok yere hafızayı doldurmaları başka bir can sıkıcı konu. Gözlemlediğim kadarıyla yeni nesil telefonların bazılarında üretici tarafından sisteme dahil edilen çeşitli temizlik uygulamaları bulunuyor, ancak çoğu zaman yetersiz kaldıkları için yine çareyi 3. parti çözümlerde aramaya devam ediyoruz.

Clean Master, marketteki sayfasına yorum olarak da belirttiğim üzere bana göre türünün en güzel örneklerinden birisi. Kullanmaya başladıktan sonra benzer amaçlar için kurduğum diğer tüm uygulamaları kaldırdım. Telefonda gereksiz yere çalışan uygulamaları tek dokunuşla sonlandırıp RAM’i boşaltmanızı sağlayan güzel bir kısayolu mevcut. Silinen uygulamalardan geride kalan çöpleri temizlemek, normal yöntemlerle silinesine izin verilmeyen uygulamaları kaldırmak gibi, stabilite adına faydalanabileceğiniz daha bir çok güzel özellikle gelen Clean Master, ayrıca son derece şık bir arayüze sahip.

Google Play

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. ahmettatar dedi ki:

  Ccleaner adlı pc temizlik programının simgeside böyle fırça şeklinde ama birde C harfi var arkasında.. Clean master nasıl birşey bilmiyorum ama Ccleaner olmazsa olmazım can yoldaşım bir ara Sality virüsü bulaşmış bilgisayarıma yabancı birisi oturunca artık nereye girdiyse Ccleaner’i silip duruyordu kuruyorum tekrar siliniyor.. Ccleaneri tekrar kullanabilmek için 4 gün boyunca sayısız format ve virüs temizleme işlemi yaptım 4 gün günde 2 saat uykuyla kaldım ama sonunda başardım.. Sality virüsü bulaşmış dosyaları kaybettim ama en azından henüz enfekte olmamış dosyaları kurtarmış oldum sonra hemen Ccleaneri kurdum öyle özlemiştim ki.. İnsan sevgilisini öyle özlemez vallahi..

 2. murat dedi ki:

  benim kullndığım hemen hemen bütün programları saydın bir iki kaldı demek doğru yoldayım

 3. Pilot Binbaşı Rıza KÜÇÜKDURMAZ dedi ki:

  Canerim bu programa mesafeliydim sayende birbirimize karşı buzlarımız eridi. Bu güvenilir adamdan daha çok mobil öneri bekliyoruz … hadi selametle

 4. Gülşen dedi ki:

  Teşekkür ederim gerçekten çok güzel bir uygulama.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.