Teşekkürler Tuğba, Ayhan ve Selda


İnanır mısınız dostlar bu ülkede hala yaptığı işe saygı gösteren, prensiplerine bağlı ve özverili insanlar var. İşte bu üç arkadaş bana bunu tekrar hatırlattı. Akrabalarımla birlikte katıldığım ev tekstili fuarında (hani şu organizasyon açısından süper bir rezalet örneği olan fuar) diğer bir çok katılımcı gibi ben de onların büyük yardımlarını gördüm.

Şu an tam hatırlamıyorum ama kendileri direkt olarak CNR’ın değil, organizasyonda yer alan farklı bir oluşumun vesilesiyle orada bulunuyorlardı ve anladığım kadarıyla “bilmem kaçıncı hol nerde?” diye soranlara “şurda” demeleri yeterliydi. Onlar ise benim gibi diğer tüm mağdur ve kızgın katılımcıların dertlerini dinleyip CNR yönetiminin aksine oyalayıcı sözler sarfetmek yerine ellerinden geleni artlarına koymadan çözüm üretmeye çalıştılar. İşin benim açımdan en ilginç tarafı ise insanlara yardımcı olmak için giriştikleri bir çok olayın aslında onların sorumluluğunda olmadığını öğrenmem oldu.

Düşünsenize kaçımız bizimle alakası olmayan sorunlar yaşayan insanların kızgın sözleri karşısında “bana ne kardeşim, git derdini onlara anlat” demek yerine “bu insanlar mağdur, onlara yardımcı olmalıyım” gibi bir mantıkla hareket ederiz? Hem de trilyonların döndüğü dev bir organizasyonda cüzi ücretler karşılığı cep harçlıklarını çıkarmaya çalışan öğrenciler olarak. Bana göre bu her açıdan takdiri hak eden bir davranış.

Başta hiç bir ricamı kırmayan Selda olmak üzere, adını bu fotoğrafı çektiğim zaman not almadığıma pişman olduğum ajansın tüm çalışanlarına, özellikle Tuğba ve Ayhan’a gönülden teşekkür ederim.

Fotoğraftakiler: (Soldan sağa) Tuğba, Ayhan, Selda

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Selda=) dedi ki:

    Jestinize ve güzel yazınıza çok teşekkürler^^ Çabalarımıza, en az verdiğimiz emek kadar değer verildiğini bilmek -ve de görmek:)- pek mutluluk verici oldu benim için^^ İşinizde başarılar, mutlu günler dileğiyle…^^ (Not: Ajans adı İNKA’dır;)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir