Teşekkürler Ülker & Cola Turka


Geçenlerde tesadüf eseri Tüketiciler Birliği’nin sitesinde Coca Cola’nın içinde alkol bulunduğunu iddia eden bir yazı okudum. Ayrıca bu iddiaya Coca Cola tarafından bir de yanıt gönderilmiş. Durumdan huzursuz oldum ve hem Coca Cola’ya hem de Cola Turka’ya birer e-posta göndererek birinci ağızdan konuyla ilgili bilgi almak istedim.

Coca Cola’nın aksine Cola Turka (Ülker) hızlı bir dönüş ve detaylı bir açıklama yaparak hem içimi rahatlattı hem de tüketicisinin görüş ve düşüncelerine önem veren bir firma olduğunu gösterdi . Teşekkürler Ülker.

Sn. CANER ÖNCEL,

ÜLKER ürünlerine gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Tüketicisine her zaman kaliteli, sağlıklı, leziz ve güvenli ürünler sunmayı ilke edinmiş bir grup olarak size açıklama yapmayı görev biliyoruz.

Gazlı içeceklerimiz Tarım ve Köyişleri Bakanlığı?nın izni ile Akyazı, Sakarya?da Della Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından ve Türk Gıda Kodeksi ve Alkolsüz İçecekler Tebliği’ne uygun olarak üretilmektedir. Ülker Şirketler Topluluğu olarak tüm operasyonumuz dahilinde kalite, yasal düzenleme ve uygulamalara uygunluk en önemli prensiplerimiz arasında yer almaktadır.

AR-GE ekibimizin titiz çalışmaları sonucunda geliştirilen ürünlerimiz, Türkiye?de en modern teknolojilerin kullanıldığı tek yüksek kapasiteli fabrikamızda yüksek seviye hijyen kuralları ve sıkı Kalite Güvence kontrolleri altında üretilmektedir. Uluslararası ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine ve Türk Gıda Kodeksinin gıda üreticilerine zorunlu tuttuğu HACCP Sistemine (Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) sahip olan fabrikamızda ; hammadde, yardımcı maddeler, ambalaj maddeleri ve bunları aldığımız tedarikçilerimiz, tüm üretim süreçleri ve üretimi tamamlanmış son ürünler bu sistemin gereği olarak sürekli denetim altında tutulmaktadır.

Kolalı ürünlerin içeriği ; Su, şeker, (sakkaroz/glikoz), karbondioksit, renklendirici(karamel),asitliği düzenleyici (fosforik asit), doğal kola aroması, kafein (0,1 gr/lt) ‘den oluşmakta olup ÜLKER özel formülasyonuna sahiptir.

Üretim proseslerimizin hiçbir aşamasında alkol veya türevleri, domuz yağı veya katkıları kullanılmamaktadır. Ürünlerimizde kullanılan hammaddelerin özellikleri tarafımızdan belirlenmekte ve yurtiçi / yurtdışındaki üretici şirketler, satın alma öncesinde konusunda uzman arkadaşlarımız tarafından denetlenmektedir. Hammaddeler, en son teknolojiye sahip laboratuarlarımızda fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerden geçirilip uygunluğu onaylandıktan sonra üretimde kullanılmaktadır.

İlginiz için tekrar teşekkür eder; Ülker ürünlerini gönül rahatlığıyla ve afiyetle tüketerek sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmenizi dileriz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

18 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir