Tesettür elbise Ala Tesettür’den alınır

Tesettür kavramı günümüzde çok geniş anlamda kullanılabilmektedir. Tesettür elbiselerin tahmin edebileceğinizden daha çok modeli bulunmakla birlikte günümüzde bu giyim tarzı moda alanında ciddi bir yer edinmiş durumunda. İster yazlık, ister kışlık pek çok farklı model ve tür hanımların beğenisine sunuluyor. Bu modellerin pek çoğu hakkında geniş bilgiye alatesettur.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Tesettür Modelleri

Başörtüsü, tesettür giyim modelleri ilk akla gelen aksesuarlardan, adeta tesettür giyimin simgelerinden biri. En değerli ve kaliteli olan modeller ipek kumaşından imal edilen modellerdir. Farklı desenlere ve modellere sahip olan başörtüsü, tesettür elbise giyimi tercih eden bayanlar tarafından büyük bir beğeni ile giyilir. Ayrıca başörtüsü altına giyilen farklı modellerde, bone çeşitleri de bulunur.

Tesettür kıyafeti genel olarak; tunik, bluz, gömlek, pantolon ya da etek ürün gruplarından oluşur. Bu ürün gruplarının yanı sıra bazı yan ürünlerde bütünlüğü tamamlayıcı niteliktedir. Tunik modelleri de farklı tasarımlara ve farklı renklere sahip olarak tasarlanırlar. Tunik kıyafeti ile birlikte bluz ve gömlek tercihi de her bayanın farklı olarak yapabileceği kombinler ile sınırlıdır. Tunik kıyafetinin altına etek ya da pantolon kıyafeti tercih edilebilir.

Kış aylarında da giyilebilecek türde bir çok tesettür giyim modeli bulunur. Bunlar arasında; kap, ferace, kaban, manto ve pardesü sayılabilecek modeller arasındadır. Kaban modelleri; yün kumaşından üretilmiş, asimetrik yakalı, düğmeli ve kuşaklı özelliklere sahiptir. Son yıllarda moda gündeminde olan kap modelleri ise pamuk kumaştan imal edilir ve omuzları vatkalı ve ayaklı şömizye gibi özelliklere sahiptir.

Poliviskon kumaştan imal edilen ve bisiklet yaka olarak tasarlanan pançolar, soğuk kış günlerinde tesettür giyime yardımcı kıyafetler arasındadır.

Sıcak Yaz Aylarında Giyilebilecek Tesettür Modelleri

Sıcak yaz aylarında da giyilebilecek, özellikle deniz kenarında giyilebilecek birçok tesettür mayo modeli bulunur. Tam kapalı mayo modelleri, yarım kapalı mayo modelleri ve tesettür eşofmanlar, bu modellere örnek olarak gösterilebilir. Özellikle tesettür eşofmanlar, birçok bayan tarafından tercih edilir.

Tesettür mayoların yanında, plaj çantaları ve boneler de tamamlayıcı aksesuarlar olarak kullanılabilir.

Tesettür kıyafeti ile ilgili her şeyi Ala Tesettürde bulabilirsiniz. Fiyatlar ve modeller hakkında bilgi almak için; http://www.alatesettur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir