Tesettür giyimde doğru tercih

Tesettürlü hanımların giyim kuşamları hakkında aldıkları kararlar, gerek iş hayatında gerekse özel zamanlarda giyecekleri kıyafetlerin seçimi her zaman oldukça zordur. Tesettür giyimde parçaları birbirine uyarlamak ve kıyafeti en doğru şekilde kombinlemek ustalık işidir desek abartmış olmayız. Tesettür giyimde doğru tercih kişinin kalite zevkini yansıtacaktır. Hiçbir hanım da kalite anlayışından yoksun olduğu şeklinde yorumlanmaktan hoşlanmaz.

Tesettür giyimde kullanılan renkler, kumaş ve detay parçalar, aksesuarlar derken uyumu tutturamayan bazı hanımların düştükleri abes durumlara şahit oluyoruz. Tesettür giyimde tasarımcılar bazen işi öylesine abartıyorlar ki gördüklerimiz karşısında hayrete düşebiliyoruz Tesettür dış giyim ve tesettür elbiselerde çizginin aşılması ve hanımların da bunu fark edememesi ne yazık ki üzücü bir durum olarak vuku buluyor. Bu tür hoş olmayan durumlarla hemen hemen hepimiz karşılaşıyoruz.

Tesettür giyimde yapılan en büyük yanlış nedir?

Tesettür giyimde ne yazık ki en büyük yanlış tesettür kavramından uzaklaşmış olmak. Tesettür elbiseler ve tesettür dış giyime baktığımızda pek çok kıyafetin bu konunun çizgilerini taşımadığı ve yanlış tercihleri zincirleme olarak getirdiğini görüyoruz.

Yapılan yanlışların en önemlilerinden bir diğeri de hanımların yanlış kıyafet seçimi. Sadeliğin zarafeti beraberinde getirdiğini unutan bayanlar, abartı ve detayla şık olacaklarını düşündükleri zaman ne yazık ki ortaya yine hoş olmayan görüntüler çıkıyor. Hangi ortamda olursa olsun, tesettürlü hanımların sade ve şık olanı tercih etmeleri beraberinde asil bir görüntü getirecektir. Hanımların kendilerini tanımamaları, yakışmayan modelleri tercih etmeleri ve yanlış renk ile kumaş seçimi de listemizdeki diğer maddeler.

Tesettür giyimde doğru tercih nasıl yapılır?

Yazımızın bir üst bölümünde de bahsettiğimiz gibi tesettür giyimde sadelik şart. Vücudun tepeden tırnağa örtülü olması gerekiyor ve allı pullu modellerden mümkün mertebe kaçınmak gerekiyor. Tesettür elbise de kural zarif modelleri tercih etmek ve çok karışık süslemelerden uzak durmak.

Tesettür dış giyimde ise dış giysisinin çok dikkat çekici tarzda olmaması gerektiğini unutmamak gerekiyor. Aşırı kısaltılmış ve parlayan renkler dış kıyafette tesettürün yanlışları olarak pek çok örnekte karşımıza çıkıyor. Tesettür abiyeler tercih edildiği zamanlarda da ambalajlanmış gibi bir görüntü elde etmemek oldukça önemli.

Tesettür giyimde aksesuar seçimi

Tesettür giyimde yanlış ve doğru tercihleri belirleyen diğer önemli unsurlar ise aksesuarlar. Tesettür elbisenin yanında seçilen çanta, kullanılan takılar ve ayakkabılar elbiseyi katletme veya zirveye taşıma potansiyeline sahip.

Tesettür dış giyimde de çanta, gözlük, ayakkabı üçlemesi son derece önemli unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinden alakasız ve renkleriyle de karmaşa oluşturan parçalardan mümkün mertebe uzak durmak gerekiyor. Ne dümdüz tek ton, ne de gökkuşağı gibi rengarenk tercihler yapılmamalı. Renk tonları ve geçişler bir bütün olarak ahenk oluşturmalı.

Başta da belirttiğimiz gibi tesettür giyimde doğru tercih büyük bir ustalık gerektirir. Tesettür hanımların asaletini ön plana çıkaran bir kavram olarak, ismine ve duruşuna yakışır biçimde tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir