Teyzeler belirli saatlerde toplu taşıma araçlarına binmesinler


Yapmasınlar bunu, “Nasıl olsa genç delikanlılardan biri kalkıp bana yer verir” diye düşünüp tıklım tıkış otobüslere, minibüslere gözü kapalı dalmasınlar, ha ille dalacaklarsa da kimse yer vermeyince “cık cık cık” diye sessiz sessiz homurdanıp ortamı germesinler.

Yahu belli ki bu dolmuş olayı zaten doğası gereği teyzelere göre değil. İçeride kertenkele yemiş adamların ağız kokularından beden dersinde çılgınlar gibi top peşinde koşturmuş liseli gençlerin buharlaşan koltuk altı terlerine kadar bir teyze ile aynı ortamda bulunmaması gereken yegane iğrençlikler mevcut. Otur evinde teyzecim, var iş / okul giriş çıkış saatlerinde de gezmeyiver nedir yani? Günün bütün diğer saatleri senin olsun, yeter ki bu saatler içinde iki tabak kısır yemekten feragat et.

Buradan otobüs, dolmuş ve metrobüs ile fütursuzca şehir içi yolculuklar yapmaktan hoşlanan bütün teyzelere seslenmek istiyorum. Bakın teyzeler genç neslin korkulu rüyasısınız. Belirli bir yaşın altındaki insanlar sizin yüzünüzden bir vesile oturabildikleri koltukları kaybedecekleri korkusuyla yaşıyorlar. Ön kapı her açıldığında sizlerden birinin binip tepelerine dikileceği korkusu o kadar güçlü ki bazen bu sırf bu korkuyu yaşamamak için baştan pes ediyor, bomboş araçta ayakta gitmeyi tercih ediyorlar, yeminle.

Gelin etmeyin, altın günleri, çeyiz görümleri, sigara börekleri ve Ayten Hanımlar bir saat daha bekleyiversinler. Gençlerin sebebi olmayın, bırakın o koltuklarda rahat rahat seyahat etmenin tadını biraz da o garipler çıkarsınlar, yazıktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir