The Great Gatsby filmi ile görsel efektin dibine vurmak

Arkadaş Hollywood bu olayı artık öyle bir boyuta taşıdı ki film yapımcıları utanmaslar artistleri de modelleyip bize silme blue screen üzerine hazırlanan animasyonları film diye izletecekler. Bu The Great Gatsby’de yine neyin görsel efekt neyin gerçek görüntü olduğu az buçuk anlaşılıyor, işinin ehli adamların ellerinden çıkan öyle örnekler var ki yemin ediyorum zerre anlaşılmıyor. Hayır olan var olmayan var, biz hala Recep İvedik filmleri çeken bir sinema endüstrisine sahibiz yapmayın böyle şeyler.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. Eren dedi ki:

  Adamlar artık fazlasıyla olayı aşmış.

 2. Muhammet dedi ki:

  Bunun sebebi Türkiye’de bilinçli bir izleyici kitlesinin olmaması ve yapımcıların kendi fantezilerini filme konu etmeleri.
  Mesela ben Türkiye’de yapılmış ve çevre tarafından aşırı derecede övgü almamış hiçbir Türk filmine gitmiyorum. Paramın boşa gideceğini düşünüyorum. Sebebi ise dediğim gibi gereğinden fazla filmi uzatmaları, başlangıç ile son arasındaki bağlantıyı kuramamaları ve en önemlisi de kişisel fantezilerini filme konu etmeleri. İnsan böyle izledikçe akıllanıp “artık izlemeyeceğim” diyor kendi kendine. Tabi TR’de yapılıp izlenmeyi hakeden filmler yok değil. Mesela Nefes gibi filmlere gerçekten para yatırıp izlerim. Ama R. Ivedik filmine sittin sene sinemaya gitmem. Hatta TV’de bile görsem izlemiyorum, saçma geliyor.

  Mesela Iron Man, Man of Steel gibi filmler sinemada ilk çıktıkları gün hemen gidip izledim. Bilinçaltımıza yerleşmiş bir defa onların güzel film yaptıkları. Hal böyle olunca adamların kazancı çok yüksek oluyor. Ee kazanınca da böyle görsel efektler görmek hiç de zor olmasa gerek. Bizim ülkede ise hem işçiler tembel, hem izleyenler. Yani oturup aylarca, yıllarca böyle bir görsel efekt yapmaz bizimkiler. Her yıl bir boka yaramayan yeni film çıkarmayı uzuun vadede kaliteli film çıkarmaya tercih ediyorlar. Valla ecnebiler o kadar para kazandıktan sonra bırakalım yapsınlar böyle ayırt bile edemeyeceğimiz efektleri.. :) Artık PC, Playstation oyunları bile o kadar gerçekçi ki, kendimi TV’de film izliyormuş gibi hissediyorum.

 3. Özgen ŞEReMET dedi ki:

  Türkiye’de bi Fetih 1453 filmi bu yöntemle çekilmişti :)

 4. bymfy dedi ki:

  Küfür etselerdi daha iyiydi. Bu ne arkadaş !

 5. Selman S. dedi ki:

  Abi zaten %100 dijital modellemeye dayalı bir film çekilmişti diye hatırlıyorum. Yani dediğin olayı zaten isteseler kullanabilirler hatta ileride ölen ya da yaşlanan oyuncuları bu şekilde filmlere dahil eder bu adamlar.

 6. Muhammet dedi ki:

  Beowulf vardı oyuncular animasyondu ama gerçek gibiydi.

  • Esat dedi ki:

   Evet Beowulf filmi bahsettiğin yöntemle çekilmişti, filmin oyuncu kadrosu Antony Hopkins, John Malkovich, Angelina Jolie gibi isimleri de barındırıyordu fakat filmdeki herşey animasyondu oyuncular dahil olmak üzere. Annemi Marslılar Kaçırdı filmi de normalde tamamen oynanmış, yani anime çizgi film ama normal oyuncular body kinekt mi ne diyorlar, üzerlerine giydikleri özel elbiseler ile tüm filmi normalde de oynamışlardı.

 7. hasan dedi ki:

  şarkının adını bilen var mı

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.