Titanik’in bu fotoğraflarını görmüş müydünüz? (37 fotoğraf)


Şahsen ben görmemiştim. Gördüm ve an itibariyle hayretler içerisindeyim. Bilgisayar kontrollü ağır sanayi makinaları bir tarafa henüz şarjlı matkap kavramının bile olmadığı bir dönemden bahsediyoruz. İnsanlar “Cadı bu, yakalım” davranışından yeni yeni vazgeçmeye başlamışlar ve zaten bir kaç sene içerisinde herkes deli danalar gibi birbirine saldıracak. Böyle bir ortamda sen tut Titanic gibi devasa bir transatlantik yap… Pardon, Titanic gibi devasa iki transatlantik yap.

Evet, adamlar “1910’lu yıllardayız, ne suç işledik de böyle bir tarihte dünyaya geldik” diye karamsarlığa kapılmamışlar, azmetmişler önce Olympic isimli hayvan gibi bir gemi yapmışlar, bir sene sonra da “Bunun arkasından çok ses geliyor, aynısından bir tane daha yapalım da şu ses sorununu halledelim” diye Titanic’i yapmışlar (the kaynak). Yani aslında Titanic’in çoğumuzun bilmediği bir ikiz kardeşi varmış. İlginç değil mi?

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

Titanic

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. kralizasyon dedi ki:

  O kocaman motorlar bende de olsa benden de ses gelir yani :D

 2. Emre dedi ki:

  Benim feci antika merakım var. Bir arkadaşımda 1900 lerin başından kalma taş plak çalan gramafon var, yandaki kolu çevirerek kuruyorsun ve üzerindeki bir boru sayesinde sesi alttaki kapağı açtığın yerden veriyor.
  Konuyu nereye bağlıyacam, eski el işçilikleri, eski insanların sanatı dehşet güzelmiş,
  aslında teknoloji ilerledikçe el işçiliğini ve o güzelliği öldürmüş. Örn. İkea mobilyası ile babannemde olan sedef kakmalı 1923 den kalma kahve sehpası, Ulan üzerinde kahve içerken bile başka bir keyif alıyorum. 
  Resimlerde Titanic gemisinin içindeki ahşap oymacılığı, mobilyaların güzelliği başlı başına harika. 
  Ne yazıkki artık o keyifleri yaşamak imkansızlaşıyor.

 3. Korhan dedi ki:

  metin zaten kısa olduğu için tekrar alıntı yapmaya gerek yok fakat “1910’larda dünyaya geldik, ne suç işledik…” mesajı benim için çok yerinde oldu.

 4. Muhammet dedi ki:

  Titanic`in gerçek sırrı diye şöyle bir şey buldum. Doğru mudur bilmiyorum ama.

  Adamın biri (Morgan Robertson) Titanic batmadan 20 yıl önce bir şeyler yazmış. Yazdığı şeylerde hayali bir gemi yaratmış. “Asla batmayan gemi.” (Aynı zamanda titanic içinde söyleniyor) Geminin adı titan mış. Titanın Batışı isimli bölümde şöyle bir şey yazıyormuş.

  Gözcü haykırdı; ´buzdağı! Birinci subay, kaptana haber verdi ve derhal makine dairesine tornistan yani geri git emri verildi. Fakat dev gemi durmuyordu, hızını kesmesi için zaman lazımdı ve sisler arasında görünen buzdağı yaklaşıyordu. Aşağıdan ise orkestranın ve eğlenen insanların sesleri duyuluyordu. Sonra buzdağı gemiye ulaştı, bu arada gemi ters çalışan pervanelerin gayretiyle yan dönmüştü ama yetersizdi ve kaptanla yardımcılarının çaresiz bakışları arasında buzdağı Titan´ın sancak tarafına çarptı. Darbe hafifti hatta pek hissedilmedi, kaptan o anda ucuz atlattık diye düşünüyordu. Ama birkaç dakika sonra gemi birden yan yattı, buzdağı asıl yarayı su kesiminin altında açmıştı, yara öldürücüydü çünkü uğursuz buzdağı Titan´ın bordasını jilet gibi keserek, parçalamıştı.

  Adam bu kitabı yayınlamış. Kitapta yazan her bir kehanet birebir olarak titanic kazasında gerçekleşmiş.  

  Yazı çok uzundu sadece önemli bölümünü aldım. İsteyenler “Titanic`in gerçek sırrı” diye aratırsa bulabilir. (Gerçi caner abi bunu da paylaşmıştır ama neyse. :D)

 5. Kenan dedi ki:

  dehşet

 6. bymfy dedi ki:

  Saydım 37 tane  :) 
  @hassderi  arkadaşa ithafen: http://www.egonomik.com/2012/05/ikinci-dunya-savasina-ait-gorulmemis-resimler-51-resim/

  Not:Yanlış anlamayın link ne demek  istediğimi anlatacaktır :)

 7. Kamil dedi ki:

  Birde Crytek’in oyun motoruyla gez içini bakalım Canerim :) http://youtu.be/-_IKqjb9TRY (Cryengine 3)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir