Torku’dan “Eto Bitmiş” temalı Ramazan reklamı: Pide Bitmiş

İnternetin fenomen gruplarından (veya kişilerinden, tam emin değilim) Educatedear’ın Troll Oktay (Eto Bitmiş) isimli şaheser niteliğindeki remixini bir çoğunuz bilirsiniz.

Benim de dilime pelesenk olmuş nadide bir çalışmadır kendisi, hatta zaman zaman yazılarımda bu olaya gönderme yapmaktan büyük keyif duyarım. Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı marka Torku Educatedear’in bu işini Ramazan vesilesiyle “Pide Bitmiş” şeklinde uyarladığı bir reklam filmi hazırlamış, bana soracak olursanız çok da güzel olmuş.

Tabi bu tür şeyler insanların akıllarına “Acaba orjinal işi yapan kişinin hakkı teslim edildi mi? Kendisinden izin alındı mı?” türü sorular getiriyor. Torku, Educatedear’den izin aldı mı (almadıysa gerçekten ayıp etmiştir zira) bilmiyorum ancak markaların bu tür internet fenomeni videoları reklam filmlerine uyarladıklarını ve genellikle başarılı olduklarını biliyoruz. Fiat’ın 2009 yılından günümüze merhaba diyen Al dedi git dedi temalı reklam filmini de bu vesileyle tekrar hatırlayabiliriz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. bektaş dedi ki:

    torku da aldı başını gidiyo yolu açık olsun reklam da fena değil ama
    ben sitenin bu tasarımını hiç sevmediğimi koca ekranın heryerini doldurmasını ve asansörün de rahatsız eden bir yerde olduğunu söylemek için yorum yaptım saygılar .

  2. Cüneyt dedi ki:

    Konu hakkında yazılmış güzel bir yazıya buradan ulaşabilirsiniz : http://batuhanapaydin.com/pide-bitmis/ İsteyince güzel gelişmeler oluyor

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir