Touch screen ve responsive destekli harika bir jQuery slider eklentisi: Owl Carousel

Owl Carousel, bir tanıştığım pir tanıştığım ve sahip olduğu özellikleri keşfettikten sonra favorilerim arasındaki jQuery Pluginleri listesine en tepeden giriş yapan harika bir slider (içerik kaydırma) eklentisi. Touch screen (dokunmatik) ve responsive (esnek tasarım) desteği sayesinde tabletlerde ve mobil cihazlarda da gözünüz arkada kalmadan kullanabileceğiniz eklenti aynı zamanda yayıncının tabiriyle “zombi tarayıcılar“, yani Internet Explorer’ın tüm sürümleri (eheh) ile de uyumlu.

Ücretsiz olarak dağıtılan Owl Carousel’in, site başına lisans bedeli 19$ olan Flow Slider‘ın şahane bir alternatifi olduğunu söyleyebilirim. Hatta beni jQuery eklentisi yazmaktan alıkoyan yegane sebep olan detaylı dökümantasyon konusunda Flow Slider’ı havada karada döver de diyebilirim. Bununla birlikte mouse whell ve infinite scroll (sonsuz döndürme) desteğinin bulunmamasını, yayıncı arkadaş “Belki gelecekte yaparız” demiş olmasına karşın küçük eksiklikler olarak ifade edebiliriz.

Sizlerde de oluyor mu bilmiyorum ancak ben böyle süper kuul oyuncaklarla karşılaştıkça “Len bir bahane çıksa da şunu bir yerlerde kullansam” diye içimden geçiriyorum.

Demo & Detaylar Download (1.32 MB)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Abdullah dedi ki:

    Bu site sayesinde jquery konusundaki ufkum genişledi :)

  2. Gecce dedi ki:

    bu favori listesini bende istiyorum :)

  3. Emrah dedi ki:

    Gerçekten bu site sayesinde işime yarayacak bir çok eklenti edindim. Teşekkür ederim.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir