Turhost bulut sunucu (cloud server) hizmetine başladı


Turhost ile Egonomik’e hosting sponsoru ararken tanışmıştım. Sitenin gün geçtikçe artan ihtiyaçlarına cevap verebilecek adam akıllı bir hosting desteğine ihtiyacım vardı ve o zamana kadar denediğim ücretli/sponsor firmalardan hiç biri uzun vadede işime yarayacak doğru düzgün bir çözüm sunamamıştı. CPU tüketim sorunları, işe yaramayan cache yazılımları, hantallıktan şikayet eden ziyaretçiler derken sorun iyice can sıkıcı bir hal almaya başlamıştı. İşin içinde oldukça, yani gün geçtikçe büyüyen bir sitenin ihtiyaçları konusunda kendi deneyimleriniz aracılığıyla bilgi sahibi olmaya başladıkça “şu kadar ucuz bu kadar mükemmel” gibi deyişlerin gerçekte çözüm üretmeyen, basit sloganlardan öteye gitmediğini anlıyorsunuz.

Deneyimlerime dayanarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki daha önce Turhost kadar şeffaf bir politikaya sahip başka bir hosting firması daha görmedim. Almak istediğiniz hizmet ve o hizmetin bedeli ne ise onu ödüyor, ödediğiniz paranın karşılığını son kuruşuna kadar alıyorsunuz.

İşin bir de teknik altyapı boyutu var. Örneğin hosting firmanızın sizin sitenizin barındığı sunucuda daha başka kaç tane site barındırdığı, kullandığı donanımın kalitesi, yazılımın güncelliği, veri merkezi lokasyonu gibi dilimin dönmediği daha bir çok değişkenin site performansınız üzerinde direkt etkisi var. Yani eğer hizmet aldığınız X firma, çok fazla yatırım gerektirmeyen düşük performanslı ve yurt dışı lokasyonlu bir sunucu üzerinde sizin siteniz gibi 100 site daha barındırıyorsa (ki bu bilgiye sahip olma imkanınız yok) sitenizin verimli bir şekilde çalışmasını bekleyemezsiniz.

Turhost, tamamen hosting hizmetine odaklanmış ve tüm yatırımını yine bu alanda değerlendiren, bence Türkiye’nin sayılı hosting firmalarından biri. Bir çok firma mevcut olanı reklam etmek için hareket ederken onlar daha çok hizmet kalitesini arttırmak ve standartları yükseltmek adına çaba sarfediyorlar. İşte bulut sunucu (cloud server) hizmeti de bu mantığın ürünü olan girişimlerden bir tanesi. Teknik olarak telaffuz edemeyebilirim belki ama, bu hizmet için henüz Türkiye’de başka hiç bir firma tarafından kullanılmayan son derece gelişmiş bir donanım altyapısı kullandıklarını biliyorum. Bununla birlikte zaten sunucunuzu dilediğiniz donanım özelliklerinde ve istediğiniz yazılımlar eşliğinde bütçenize göre oluşturabiliyorsunuz. Hatta teknik terimlere çok fazla vakıf değilseniz, yani hangi özelliklerde bir sunucunun sizin için daha uygun olacağını bilmiyorsanız konuyla ilgili ücretsiz asistan desteği alabiliyor, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi sunucunuzu kurabiliyorsunuz.

Tüm bunları hosting konusunda edindiği deneyimlere dayanarak, yıllardır yurt dışında barındırdığı sitelerini artık Turhost’a emanet eden ve sonuçta “aradığını bulduğunu” düşünen mutlu bir müşteri olarak söylüyorum. Bana göre en iyi reklam sunulan hizmetin kalitesidir ve bu yeni bulut sunucu hizmetinin de kendini en iyi şekilde reklam edeceğine inanıyorum.

Bulut sunucu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:
http://www.turhost.com/bulut-sunucu.htm

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

6 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir