Türk Savaş Oyunu: Boğaz Harbi

bogaz-harbi-3Boğaz Harbi dışarıdan destek alan bir grup üniversite öğrencisi tarafından hazırlanan ve beta sürecinde olduğu belirtilen FPS tarzı bir bilgisayar oyunu. Çanakkale Destanı gibi harika bir tema kullanılarak hayata geçirilmiş (aslında Call of Duty tarzında) bu açıdan özellikle tarihi oyunlardan hoşlanan kimseler için oldukça sevindirici. Türk oyun sektöründe bu gibi girişimlerin yapıldığını görmek ayrıca gurur verici fakat bazı unsurlar oyunun piyasaya sürülmesi için biraz daha beklenmesi gerektiği kanaatini doğuruyor; grafikler ve modelleme gibi. Özellikle Microsoft Inovasyon Merkezi adlı bir kurum tarafından desteklendiği belirtilen bir oyun için grafikler haddinden fazla kötü. Aslına bakacak olursanız bir Vista (32bit) kullanıcısı olarak 278 MB’lık kurulum dosyasını indirdim fakat bir türlü çalıştıramadım bu yüzden grafiklerin kötü olduğunu sadece sitesindeki ekran görüntülerine ve tanıtım videolarına bakarak söylüyorum. Bilemiyorum belki bu gibi eleştiriler için biraz erken fakat gönül istiyor ki çağın gereksinimlerine ayak uyduralım, oyunlar için artık grafik detayları çok önemli bu açıdan yılların profesyonel oyuncularını (ben değilim) doyurabilmek lazım.

Herşeye rağmen böyle bir girişimi ve cesaret örneğini içtenlikle takdir ediyorum, umarım beklediği başarıyı yakalayan bir proje olur.

Boğaz Harbi oyunu ekran görüntülerinden bazıları:

bogaz-harbi-oyunu

bogaz-harbi-oyunu

Oyunun ekran görüntülerini ve tanıtım videolarını kendi sitesinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca beta versiyonu indirilebilir durumda.

Boğaz Harbi oyunu resmi internet sitesi:
Site artık çalışmıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.