Türk sinemasından zaman yolculuğu temalı bir film: Zaman Makinesi 1973

Türk filmleri için, özellikle komedi türü konusunda son derece seçici biri olduğumu söyleyebilirim. Bizim sinemacılar genellikle maddi açıdan belirli bir doygunluğa erişmedikleri için tamamen ticari amaçlara yönelik filmler yapmayı tercih ediyorlar. Bunun bir neticesi olarak sektör, zeka gerektirmeyen, basit ve bayağı esprilerle dolu, osuruk sesleri ile güldürmeyi amaçlayan komedi filmleriyle dolup taşıyor. Tabi bu biraz da arz talep meselesi, neticede kabul etmek her ne kadar zor olsa da insanların büyük çoğunluğu beyin yormayı gerektirmeyen hareketli görüntülere bakıp bakıp gülmeyi seviyor.

Zaman yolculuğu, geçmişe veya geleceğe gitme temalı filmere de her zaman özel bir ilgim olmuştur. Türk sinemasında çok fazla işlenen bir konu değil, bu konudaki yapımlar bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda. Bu yüzdendir ki Zaman Makinesi 1973 isimli bir film yapıldığını görünce birazcık heyecanlandım.

Her ne kadar fragmanı “Sakın beni izlemeyin, sıradan bir komedi filminden farkım yok” diye bağırıyor olsa da ilgi çekici konusu vesilesiyle kendisine şans tanımayı düşünüyorum. 14 Mart tarihinde vizyona girecekmiş, sinemaya gider miyim bilmiyorum ama DVD’si çıktığında kesinlikle izlemeyi düşünüyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Tahsin dedi ki:

    Benim çok hoşuma gitti gerçekten. Zaman bulursam eğer çıktığında izlemeye gitmeyi düşünüyorum. Olmadı ben de dvd beklerim. Ama bence kesinlikle izlenmeli.

  2. burakco dedi ki:

    abi güzelmiş be, öyle çokda klasik komedi filmi havası almadım ben.

  3. Mert dedi ki:

    bence sıradan komedi filmlerindenden farkı yok.Ama Türkiye’de az sayıda olan bilim kurgucu tayfayıda idare etmeye çalışan bir film gibi geldi.Klasik aşk ve güncel espirilerden oluşmuş bir film.Bilim kurgudan çok bu temalar öne çıkıyor.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir