Türkçe konuşarak yabancı kızları tavlamaya çalışan eleman

Farklı dillerde konuşarak kızlara yaklaşmak, telefon numaralarını almaya çalışmak ve hatta mümkünse ayak üstü öpmek gibi bir moda başlattılar. Videolarda çoğunlukla elemanların kafalarına çanta yemedikleri bölümleri servis ediyor olsalar da, sosyal araştırma niteliğindeki bu çalışmalar Amarıkalı “çikınların” esasen ne kadar kolay lokma olduklarını bir kez daha gözler önüne seriyor. Yani kendilerine “Bas bas paraları Leyla’ya bi daha mı gelicez dünyaya” diye yaklaşan Ali’ye bile telefon numaralarını veriyorlarsa, sabahtan akşama kadar bilgisayar başında oturan, memleketin ünlü blog sitelerinin temalarını çalıp forumlarda dağıtmaktan başka herhangi bir başarısı bulunmayan sivilceli arkadaşlarımızın da şansı var demektir. Amarıka’ya boşuna fırsatlar ülkesi demiyorlar zaar.

Gelelim olayın diğer boyutuna. Komik mi? Komik. Güldüm mü? Güldüm ve fakat “Kamerayı tutan gavur arkadaşlarımlan beraber komüklük yapıyorum ben” düşüncesindeki, dış görünüşüne gösterdiği özenin onda birini kültür sahibi olmaya göstermediği her halinden belli olan sevgili Ali, Türkler’den çok gavurların izlediği bir videoda “Seni 4. karım yapacağım. Başlık paranı babam ödeyecek” diyerek güzel memleketimiz hakkında çok şeker intibalar uyanmasına vesile oluyor.

Fazla mı alınganlık gösteriyorum? Hayır. Ali salak mı? Ebzulutli, of kors.

Senin de yaptığın iş mi şimdi Caner, alt tarafı komük bir video, ille mesaj vereceksin ha” derseniz ben de size “Hayır alt tarafı komük bir video değil” derim. Çikınlar bu kadar kolay lokma haline gelmişlerse bunun en büyük nedenlerinden biri Amarıkan Pastası gibi silme ahlaksızlık pompalayan, parti ve uç eğlence kültürünü yücelten ve bu vesileyle toplumların, gençliğin köküne dinamit yerleştiren sistemli filmlerin “Alt tarafı komedü fülmü” diye izleniyor olmasıdır derim. Holivut yapımı gençlik ve komedi temalı filmlere bir bakın, istisnasız hepsinde alkol, marijuana, seks ve başına buyrukluğun ballı ballı özendiriliyor olmasının “tesadüf” olduğunu düşünürseniz makarna ve ekmek ile beslenmeye bir müddet ara verin derim.

Dikkatli okura ödev: Türkçe’deki “Bir dakika” ifadesi ilk kez ne zaman “Bitch please” olarak çevirilmeye başlanmıştır?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Muhammet dedi ki:

    Caner iyi güzel yazıyorsun da “Amarıkalı” ya da “Amarıkan” nedir ya? Takım elbiseli, göbekli, badem bıyıklı adamların etrafında dolanan “başganım başganım” diyen yalakalar geldi aklıma birden.
    Ha videoya gelirsek, bizi hala medenileşmemiş ve 4 kadınla evlenen millet zannedecekler bu Ali denen eleman yüzünden, videoya girip elemana dalasım geldi.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir