Türkiye’deki InsureTech uygulamaları

Genellikle yeni ve teknolojiyi endüstriden beklenen ihtiyaçlara daha yaratıcı yanıtlar vermeye çalışan oyuncuları diğerlerinden ayrıştırmak için kullanılan InsureTech kavramı, günümüzde sigortacılık teknolojilerini ifade etmek için kullanılıyor.

Teknolojiyi, iyi bir kullanıcı deneyimi ve sigorta müşterisini ihtiyaç duyduğu ürünlerle kullanan Koalay.com, daha fazla sigorta şirketinden daha fazla ürünle teklifler verirken, müşterisinin karar verme ve satın alma ihtiyacını kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin online sigorta brokeri Koalay.com; karar verme deneyimini kolaylaştıracak ve eşleştirme, önerme ve özelleştirme yapabilmeyi sağlayacak birtakım buluşları hayata geçirdi. Bu kısımda hala yapmaya devam ettiği, müşterisinin ilgisini çekecek, sigorta satın alma deneyimini ve metotlarını değiştirecek, endüstriyi aydınlatacak çok sayıda iş yapıyor. Eski poliçesi olmayan bir müşterinin aracının marka ve model kodlarını tahmin etmek, çağrı merkezi ve diğer çoklu kanal iletişimlerinden edinilen deneyimlerden müşterinin ulaşılabilirliğini sınıflandırmak ve en iyi iletişim metodunu öğrenmek gibi pek çok karar verme noktasında değer eşiklerinin dinamik olarak değişmesini sağlayan verimli metotları olan Koalay.com teknolojinin, sadece iş otomasyonu için değil, akıl da üretmesi için gelişmelere açık bir sigorta brokeri.

Koalay.com yakın zamanda ürün özelleştirmeleri ve matris karşılaştırma gibi InsurTech anlamında yeni uygulamalara başladı. Araç sahipleri kasko teklifi alırken teminat seçimi, servis ve yedek parça seçimi, muafiyet seçimi gibi özelleştirilmiş seçimler yapabiliyor.
Mevzuatın ve bilgiye erişim olanaklarının izin verdiği ölçüde, müşterilerine farklı imkanlar sunmayı hedefleyen Koalay.com, bunun için her müşteri temasının niteliklerine göre doğal gruplandırmalar bulmak, bu grupların ihtiyaçlarının niteliklerine göre nasıl değiştiğini ve davranış farklılıkları anlamak, bu özelleşmiş ihtiyaçları yanıtlamak için çalışmalar yapıyor. Kuruluşundan bugüne kadar genellikle bireysel ihtiyaçlara yönelik teknolojiler geliştiren Koalay.com artık B2B için hizmetler veriyor.

Kolay adımlarla bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini sunan Koalay’dan farklı sigorta şirketlerinin zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası tekliflerini ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun, kişiselleştirilmiş bir kasko teklifi almak için Koalay.com web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir