Türkiye’deki plajların kalabalık olduğunu düşünüyorsanız bir de Rio’ya bakın

rio-plaj
Şu yaşıma gelipte öğrendiğim bir şey varsa o da her şeyin her zaman daha fazlasının, daha büyüğünün olduğudur. Atıyorum zamanla yarıştığınız bir online oyun oynarken (her ne oyunu ise işte) 10 saniyede sizden istenileni yaparsınız ve yeni bir dünya rekoru kırdığınızı düşünürsünüz. Oysa skor tablosuna bakınca Cezayir’den bir dallamanın aynı oyunu insanüstü bir çabayla 5 saniyede tamamladığını görüp şaşırırsınız. Bu olay böyledir abicim, “Yok canım bundan daha fazlası olamaz” dediğiniz her şey için dünyanın bir yerinde mutlaka daha fazlası vardır, olmuştur, yapılmaktadır. Yani herhangi bir konuda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız kendinize çok da güvenmeyin derim.

Ben yaklaşık bir 10 senedir her yazBu sene denize girersem şöyle sessiz sakin bir plaja giderim” diye düşünürüm. 10 senedir her yazımın istisnasız biçimde bilgisayar başında geçiyor olması ayrı bir konu tabi. Bir çokları insancıldır, böyle kalabalıklara karışmak gülüp coşup eğlenmek ister, beni ise ıssız bir adaya bırakın 1 hafta arayıp sormayın dünyanın en büyük kıyağını yapmış olursunuz, asosyallikte o mertebedeyim yani. Maksat eğlence ise bu resimdeki gibi plajlara gideceğime evde oturur kültür mantarı yetiştiriciliği hakkında akademik araştırma yaparım. O ne lan öyle? O plajdaki her insan evladı kıyıya bir kere işese dünya bakteri nüfusunda patlama yaşanır. Ondan sonra vay efendim niye salgın hastalıklar var bilmem ne.

Neyse ben bu sene yaz bitmeden denize gireceğim o sessiz sakin plajı araştırmaya gidiyorum…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. remre dedi ki:

  millet denize girmeye gelmemiş ki.. orada başka dümen var :)

 2. İsimsiz Kahraman dedi ki:

  İnsan Çoplüğü

 3. kerem kanneci dedi ki:

  sessiz sakin bağırganlıya git la sana 60 km aşşağı yukarı

 4. Şenol Şengül dedi ki:

  Papa Brezilya’ya gittiği için halk da onu karşılamak ve görebilmek için oraya gitmiş :)

 5. kralizasyon dedi ki:

  Kat çıksınlar bu plaja böyle olmaz :P

 6. Muhterem Yobaz dedi ki:

  Bence o şehire bir, AĞAOĞLU lazım :) Nitekim, plaja Residence diken ilk ve tek çılgın Türk :)

 7. tık dedi ki:

  Tabi rio ya gitmek biraz zor olduğu için ben söyleyim, burası yani resimdeki yer bir halk plajı dolasıyla beleş, hükümet otellere satmadık yer bırakmadığı için burası böyle görünüyor aynı istanbulda sata sata sahil kenarında ayanızı sokacak bir kumsal kalmaması gibi. kadrajı biraz büyütünce az ileride lüx otellerin önünde tane tane şezlonglar görebilirsiniz yani aynı istanbullda kodamanların yalı evlerinde boğaza karşı uzanmaları gibi.

 8. Nong Prader dedi ki:

  aynen öyle insan çöplüğü resmeeennn :D bunlar ney la böyle wiiiii :))

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir