Türkiye’nin araç sigortaları istatistikleri Anadolu Sigorta’dan!

Ülkemizin genel şartlarına, toplumun ekonomik istikrarına ve daha önemlisi kullanmakta olduğumuz araçların sayısına bakıldığında, ekonomik ve yaşam standartları açısından çarpık bir tablonun söz konusu olmadığını görmek mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte, kültürün de üst sıralara yükseldiği ülkemizde sigorta konusu da oldukça önem taşıyan konuma sahiptir. Anadolu Sigorta, ülkemizin her il ve ilçesinde yaygın şubeleriyle insanların hizmetinde olmayı sürdürürken, trafik sigortası konusunda en uygun fiyatları vermeye de devam etmektedir. Bu durum ülkemiz adına büyük bir gelişme olarak kabul edilebilir. Netice itibari ile çok sayıda araca sahip olan ülkemizde sigorta konusu önemli bir yere sahiptir. Anadolu Sigorta olarak işlemleri yaparken ve işlemlerden sonra müşteri memnuniyetini kazanmak adına beklenenden daha fazlasını vermeye devam ediyoruz.

Araç sigortası yaptırmanın faydalarına değinmeden önce, araçlarda çıkacak hasarları ve bu hasarların ekonomik anlamda bireysel bütçelere ne kadar zarar verdiğinden söz etmek gerekiyor. Bir trafik kazasını ele aldığımızda, en basitinden aracın uğrayacağı maddi hasar normal koşullarda bütçeleri zorlayacak boyutlara ulaşabiliyor. Tabi bu araca ve kazanın şekline göre de değişiyor. Düşük maliyetle çalışan bir işçiyi ele aldığınızda sigortası olmayan bir işçinin nasıl bir zarara uğrayacağını hesaplamak belki de üzücü sonuçların elde dilmesine neden olacaktır. Bu nedenle Anadolu Sigorta olarak, araçlarınızın sigortasını mutlaka yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Tüm bunları kısaca özetledikten sonra, “Araç Sigortası Nedir” sorusuna yanıt vermeye çalışalım. Araç sigortası; herhangi bir sebepten dolayı karışılan kazadan sonra, belli bir oranda (bu oran kazanın durumuna bağlı olarak değişmektedir) karşı tarafın hasarını karşılar. Ancak bilinmesi gereken bir durum da, kazaya sebep olan kişinin hasarının sigorta tarafından karşılanmadığıdır.

Ek olarak, can ve mal kayıplarına neden olan ve ülkemizde sıklıkla görülen doğa olaylarından biri de depremdir. Deprem, daha önce de bir çok kez tecrübe ettiğimiz üzere son derece üzücü sonuçlara neden olabilir. Ancak önceden tedbir almanın mümkün olduğunu söylemek gerekiyor. Anadolu Sigorta olarak depremleri en ucuz maliyetlerle atlatmanız için deprem sigortası yaptırmanızı öneriyoruz. Netice itibari ile felaket sonrasında karşılanması gereken ihtiyaçların şansa bırakılmaması gerek. İşte bu gibi durumlara maruz kalmadan önce Anadolu Sigorta ile irtibata geçmenizi öneriyoruz. Huzur ve mutlu günlerde sevdiklerinizle birlikte olmanız dileğiyle.

anadolu-sigorta-infografik

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.