Türkiye’nin Telekom firmasını eleştiremezsiniz!


Yoksa günün birinde posta kutunuzda kırmızı puntolarla yazılmış bilmem kaç A4’lük ve “sitenizdeki o yazıları 3 gün içinde kaldırıp dediklerimizi harfiyen yerine getirmezseniz sitenizi kapatacağımız gibi uğradığımız zararı(!) size tazmin ettirir, elimizdeki bütün gücü kullanarak sizi sinek gibi ezeriz” özetli bir tehdit mesajıyla karşılaşabilirsiniz.

Size de en çok hiçbir şekilde hakaret içermeyen, tamamen başınızdan geçenleri çarpıtmadan anlattığınız yazılarınızın “marka telif hakkı ihlali” maskesi altına saklanılarak, zorla yayından kaldırtılması koyar. Yani adamlar size gelip mertçe “Yaptığımız yanlışları ifade ettiğin hakkımızdaki bu yazıyı sevmedik, yayından kaldır” demezler çünkü hukuken buna hakları yoktur, onlar da hukuku başka biçimde kullanıp “Yaptığımız yanlışları ifade ettiğin hakkımızdaki bu yazıyı ismimizi kullanarak yayınlayamazsın, ağzına ederiz” diyebilirler.

Ayrıca onlar için bu kadarı da yeterli olmayabilir, “Bu yazıların arama motorlarındaki indexlerini de kaldır” gibi akıl dışı taleplerle sizi olabildiğince zor durumda bırakmaya çalışabilirler.

Ne kadar güzel değil mi? Onlar size her türlü adaletsizliği yapabilirler fakat siz bu adaletsizliklerden duyduğunuz hoşnutsuzluğu bir avuç insana anlatmaya çalıştığınızda yumruklarını masaya vurup kafanızı ezebileceklerini söyleyebilirler, çünkü onlar güçlüdürler.

Günün sonunda sizin için olumlu sayılabilecek tek gelişme iki yazı ile kocaman bir firmanın itibarını zedeleyebilecek güçte bir blog yazarı olduğunuzu öğrenmiş olmak olur.

Bu yazıda sözü geçen tüm olay, kişi ve kurumlar hayal ürünüdür. Gerçek hayattaki olay, kişi ve kurumlarla ilgili olası benzerlikler rastlantıdan ibarettir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

22 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir