Twitter Hacklenmiş

Twitter Hack Google Screenshot
17 Aralık tarihinde yayınladığım “Twitter cacığı” başlıklı yazımda sürekli server problemleri yaşadığından yakındığım Twitter, server error sanarak ekran görüntüsünü aldığım an aslında İran’lı hackerlar (Iranian Cyber Army) tarafından saldırıya uğruyormuş, yok ya ne saldırıya uğruyormuşu bildiğin hackleniyormuş DNS ayarları değiştirilmiş/mıncıklanmış felan.

Twitter hakkında yazdığım olumsuz yazılara bakınca site yönetimi/güvenlik konularında durumlarının pek de iyiye gitmediğini düşünmeye başladım, biz “koca site server problemleri yaşıyor ayıp ya” derken adamlar meğer daha beteriyle uğraşıyormuş. Ayrıca DNS kayıtları değiştirilecek kadar hacklenmişse bunlar durumu 2-3 saat gibi kısa bir sürede nasıl toparladılar anlayamadım, hayır şu “dns kayıtları 24/48 saat içinde oturur” olayı bi tek bizim için mi geçerli?

İran’lı hackerler siteye şöyle bir not bırakmışlar:
Twitter Hacked

Bu site İran siber ordusu tarafından hacklenmiştir. ABD internet erişimini kontrol ettiğini ve yönettiğini düşünüyor ama yönetmiyor. Biz gücümüzle interneti kontrol ediyoruz ve yönetiyoruz, dolayısıyla İranlıları kışkırtmaya çalışmayın.
Kaynak: Sabah

Geçmiş olsun diyelim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Sedat dedi ki:

    ben helal olsun diyorum onlara simdi com.tr sine baktım oda bakım onarım felan diyor orayada el attılar heralde :D

  2. Mustinet dedi ki:

    Hizmeti nereden aldığına bağlı olarak 24/48 saat arası beklemen gerekebilir. 5 saniye içerisinde DNS ayarlarımın değiştiğine şahit oldum 2 gün önce.

  3. Caner Öncel dedi ki:

    Evet Musti ben de bir çok kere karşılaştım bu durumla ama işte sanırım duruma göre değişkenlik gösteren bir olay bu nasıl işlediğini tam olarak kavrayabilmiş değilim.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir