Twitter’da özlü söz paylaşan Türk Genci!

Neyin peşindesin? Cehaletime ver, aydınlat beni. Ben Aynştayn’a, Mevlana’ya, Fuzuli’ye ait olan o canım sözleri ara sıra hatırlayıp her birinden ayrı ayrı dersler çıkarmak istiyorum, sen üç beş retvit uğruna hepsini gözümde değersizleştiriyorsun, duvar yazısı haline getiriyor tüketiyorsun. Her biri zeka, kültür ve birikim ürünü olan bu sözler sen hayali sevgiline sitem et, bu arada da retvit edilmenin, takipçi kazanmanın soyut ekmeğini ye diye mi var oldular? Yapma ceylan gözlüm, yapma kantır sıtrayk severim yapma. Kültürel değerlere azıcık saygın olsun. Git kontörlü hatla kullandığın Ayfonunu tüket, kısa mesaj haklarını tüket, bırak insanlığın ortak mirası olan özlü sözler ihtiyaç duyan beyinlere gıda olsun, ruhları aydınlatsın. Hiç var olmamış eski sevgiliye posta koymanın insanlığa zarar vermeyen başka yolları da var gözünü seveyim…

Elalem Tvittır üzerinden organize olur ülke kurtarır, bizimkiler henüz okul sıralarına kazıdıklarını dijital ortama taşımış olmanın verdiği heyecanı üzerlerinden atabilmiş değiller. Yazık lan, yeminle yazık.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

16 Yorum

 1. Mesut Dursun dedi ki:

  O değil de resimdeki çocuk ibretlik. :(

 2. dalyan dedi ki:

  İki paragrafta iki bin tesbit. Valla helal olsun.

 3. Fatih dedi ki:

  Bunun gibilerin günden güne çoğalıyor olması da ayrı bir dram….

 4. Hasbaly dedi ki:

  O son “elalem” ile başlayan paragrafınıza bayıldım. Gerçekten çok güzel tespit.

 5. yemre dedi ki:

  Bunların bide hakkımda kısmına ” musician, actress, director, writer, photographer ” filan yazanları var ki onlar daha fena. Yok hani Türkçe yazsa ona da eyvallah der geçeriz belki ama mutlaka ingilizce oluyor ki ben acayip kültürlü birisiyim havalarına girilsin. 

 6. nurkan dedi ki:

   

  beyni yok ama fikri var.

 7. Hasan dedi ki:

  Öyle deme @caner, ekonomiye katkı sağlayıp bir işe yarayacak kadar işi abartanları var. İlk kitabını sırf ikilik paylaşmak için alanlara şahit oldum. Paylaştığını kendisi anlıyor mu desen, yok, beğenen rt yapan anlıyor mu, o da yok, lakin adamlar kitap nedir en azından onu öğreniyorlar çok geçte olsa. Seni olaylara pozitif yönden bakmaya davet ediyorum :)

  İşin esprisi bir tarafa bunların hepsinin altında, bomboş olmanın verdiği ezikliği, böyle basit hamlelerle telafi etme güdüsü yatıyor. Hayatı tamamen boş yaşayan ve ortaya hiçbir şey koyamayan ve muhtemelen de koyamayacak olan bireylerin, kendilerince vicdani bir rahatlık hissedebilecekleri sanal tatmin yöntemi diyebiliriz bu duruma. Tabi birde yine aynı sebeplerle hiç bir alanda popüler olamayacak bu şahısların, hep en kolay yoldan popüler olma çabası da var. 

  Ne diyelim Allah onlara akıl-fikir, çevresindekilere sabır, ülkeye de selamet versin :)

 8. Kakarotto dedi ki:

  Bak abi yine fanlar da buraya damlarlar söyleyeyim. Onlar da derin aşıklar. :D Lafının ucu onlara dokunuyor, diğer konu gibi burayı da ergence tavırlarıyla basarlar. :)

 9. ahmettatar dedi ki:

  Ben de özlü söz paylaşıyorum genç olduğum söylenemez pek ama.. Özlü söz paylaşmayıpta ne paylaşayım çıplak fotolarımı mı paylaşayım..? İnsan nerde ne öğrenir belli olmaz ki öğrenmenin yeri zamanı yoktur ki.. Ne kadar bilirsen bil bilmediklerinden çok değildir sözünde ki gibi belki birşeyleri daha farklı algılarım ya da okuyanlar birşeyleri daha farklı algılamaya başlar diye paylaşıyorum bunda ne kötülük var ki..?? Yazmayacaktım ama @Hasan ‘ın yazdıklarını okuyunca dayanamadım çok dolu bir arkadaşımız mış Hasan bey demek ki birilerine boş insan diyebilecek kadar kendini dolu bilgili biri olarak görüyor demek ki.. Kendimi herşeyi bilen biri olarak görmektense , birilerine boş insan diyebilecek kadar kibirili burnu havada biri olmaktansa ben boş insanım kardeşim demeyi yeğlerim hiçbirşey bilmiyorum demeyi yeğlerim.. Farzedin ki çok okudum gezdim gördüm her konu hakkında birşeyler öğrendim gün gelecek ölüp gideceğim öğrendiklerimin bildiklerimin bir faydası olacak mı öldüğüm de..? Birşeyler biliyorsan yaşarken faydasını görürsün birşeyler ürettiysen sen gittikten sonra başkaları da faydalanır ürettiklerinden.. Ben de o üreten beyinlerin söylediği sözleri paylaşıyorum ve bunda bir mantıksızlık bulamıyorum.. Özlü sözler paylaşanlara da teşekkür ediyorum..:)

 10. adige dedi ki:

  resimdeki eleman ankaralı mı acaba?

 11. Hasan dedi ki:

  @ahmettatar, öncelikle hakaretvari de olsa açık sözlülüğünüz için teşekkürler. Keşke yapılan yorumları eleştirirken yazılanları kelime kelime değil de cümle olarak ve anlamına odaklanarak değerlendirseydiniz. 

  Özlü sözler hepimizin zaman zaman büyüsüne kapıldığı ve  etkisini yaşamımıza yansıttığımız miraslardır. İşin bu noktasına itirazım olmadığı gibi maksimum seviyede faydalanılmasının da sonuna kadar destekçisiyim. Bana hakaret etme heyecanına kapılmadan önce, burada eleştirilen nedir, bu insanlar ne üzerine tartışıp neye yorum yapılıyor diye daha dikkatli irdeleseydiniz bu sözleri yazmaktan vazgeçerdiniz. Karşınızda ki bir insanı da olumsuz kelimelerle itham edip üzmezdiniz.

  Burada eleştirilen ve benim yorumumda ifade ettiklerim bu sözlerin haketmediği bir biçimde oyuncak yapılmasıdır. Özlü sözlerin ayaklar altına alınmasına itiraz etmeye ve gençliğin mevcut durumunun hiç iç açıcı olmadığına dair eleştiriler yapmaya sizin dilinizde kibir ve tepeden bakma deniyorsa, ben o vasıfları üstümde taşımaktan mutluluk duyarım. 

 12. ahmettatar dedi ki:

  @Hasan bey hâşâ ben kimseye hakaret etmem vatan hainlerinin dışında kimseye hakaret etmem.. Üzülecek birşey yok kırılacağınızı düşünerek yazmadım zaten kırılmamalısınız da.. Burda fikirlerimizi beyan ediyoruz siz sizinkileri bende benimkileri kırılmaca darılmaca yok.. Ben yazdıklarınızdan öyle bir anlam çıkarmışım ki yazdıklarımı yazmam gerekliliğini çıkarmışım.. Yanlış anlamış olabilirim bu insana özgü bir durum.. Siz sizi yanlış anladığımı söylemeye çalışıyorsanız ve kibirli olmadığınızı anlatmaya çalışıyorsanız ben yanlış anladığımı kabul ederim özür dilerim ama sanırım siz de benim yazdıklarımı yanlış anladınız..:)

 13. Burak GÜNGÖR dedi ki:

  Paylaş hobi olarak paylaş. :) Şaka bir yana bizde paylaşıyoruz arada ama dediğin gibi abartanlardan nefret ediyorum. Yav adam takip ediyor, tanıdık falan oluyor ayıp olmasın diye bizde ediyoruz twitter anasayfasını baştan aşağı Küçük İskender, Fuzuli sözleri dolduruyor, e gelde daralma böylesine..

 14. Şahin dedi ki:

  Caner, bu yazını gerçekten çok beğendim daha uzun olmasını isterdim yinede çok güzel. Resimide çok güzel seçmişsin böyle p***ler yuzunden face hesabımı kapattım eskiden güzel bilgiler paylaşılırdı şimdi herkes bir birine laf koyuyor güzelim sayfalar webmaster forumlarında satın alınıp çöplük haline getiriliyor.

 15. Yaşar dedi ki:

  Abi bir yazı bu kadar mı güzel yazılır. Yeminle seviyorum seni…

 16. itin dedi ki:

  itin götüne sokmuşsun elemanı :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir