Ubuntu One ile dosyalarınız ve müzikleriniz her zaman yanınızda

Düzeltme 01.07.2012: Ubuntu One yerine Yandex Disk öneriyorum.

Sıkı bir Windows kullanıcısı olarak Linux’e (her ne kadar ulvi bir düşünceye hizmet ediyor olsa da) oldum olası ısınamamışımdır. Ne var ki Ubuntu’nun da bende her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Ben bir işletim sisteminde sahip olduğu işlevler kadar görselliğe de önem veririm, zaten işim görsellik. Kara kara ekranlara bakıp konsollarda zaman geçirecek olsaydım DOS kullanırdım.

Ubuntu, bana göre arkasındaki kurumsal gücü hissettirebilen yegane Linux sürümlerinden biri. Ayrıca yakın bir gelecekte çıkcak olan yeni sürümü tam anlamıyla oturmuş, Windows’a bile taş çıkaracak nitelikte görünüyor.

Geçenlerde yine son sürüme ait videoları izlemek üzere sitelerine girdim ve Ubuntu One ile tanıştım. “Adamlar yapmışlar” dedim. Sözüm meclisten dışarı, güzel memleketimin bazı dev tekel kuruluşları 1 GB depolama alanı verip, dalga geçer gibi “istediğiniz kadar dosya depolayın” demeye devam ededursun, Ubuntu One 5 GB‘lık sebil gibi bir alanı ücretsiz olarak kullanımınıza sunuyor, hem de tüm mobil cihazlarınızdan erişebileceğiniz şahane bir senkronizasyon imkanıyla.

Ubuntu One hizmetinden yararlanmak için Linux kullanıcısı olmak gibi bir zorunluluğunuz da yok, Windows’unuza, Android veya iPhone cihazınıza indireceğiniz programlar sayesinde dosyalarınıza dilediğiniz yerden ulaşabilir, senkronize olabilir ve hatta istediğiniz dosyaları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Ubuntu’yu daha çok sevmek ve One hizmetini hemen kullanmaya başlamak için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://one.ubuntu.com/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Muhammet dedi ki:

    Caner, Microsoft sana her hotmail hesabı başına 25 gb ücretsiz depolama alanı veriyor, üstelik mobil cihazlara da destek var, ismi SkyDrive. Bilmiyor muydun?

  2. kralizasyon dedi ki:

    Dosya depolama servisleride çoğaldı baya ha.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir