Üç boyutlu fiziksel dokunmatik teknolojisi (mi neyse artık)

Mübarek bu nedir yav. Teknolojik gelişme ve yatırımların AKP-CHP kavgalarından veya evlilik programlarından 20-30 kat daha az prim yaptığı bir ülkenin çocuğu olarak kendimden utandım yemin ediyorum. Böyle insanlık için büyük, Türkler için tırt gelişmeleri gördükçe ezim ezim eziliyorum arkadaş. Adamlar dokunmatiği, sensörü, dinamik bilmem neleştirme olayını aşmışlar işi oyuna vurmuşlar biz hala yazılımcılığı idrak etmekten aciziz, bilgisayar ile ilgili bölümlerde öğrencilere Word, Excel öğretiyoruz. Allah bizim belamızı vermiş zaten. Öbür türlü hiçbir millet en az 50-60 yıl boyunca alevi sünni, Türk Kürt gibi aynı aynı aynı aynı aynı mevzularla uğraşıp, akabinde “Aga biz var ya batıdan onlarca yıl gerideyiz ha” diyecek kadar gerizekalı olamaz. Bizimkisi başka bir durum, tamamen ulvi. Diyorum ya Allah belamızı vermiş yapacak bir şey yok.

Yahu teknolojik cihaz tanıtacaktım akşam akşam sinirlendim iyi mi. Ama elimde değil, birbirimizle dalaşmaktan, laf yetiştirmeye çalışmaktan herhangi bir alanda gelişmeye fırsat bulamıyoruz ki. Onu geçtim milli maçlar haricinde el ele verdiğimiz, verebildiğimiz bir ortak paydamız yok. Hiç öyle süper milletiz bilmem neyiz diye kendimizi kandırmayalım, her şey ortada. Aha da adamlar tarihe yön verecek icatlar yapıyorlar biz de onların ürettikleri bilgisayarları kullanıp, onların bulduğu internet üzerinden “Neymiş la bu” diye aval aval bakıyoruz. Valla bazen keşke İsviçre’de, Finlandiya’da neyin doğaydım da hiç böyle dertlerim olmayaydı diye düşünmüyor değilim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Mehmet dedi ki:

  Siyasi Çatışmalar bitecek, sağ sol kavgası bitecek, Zihniyetler düzelecek, İnsanlar boş işlerle uğraşmayı bırakacak, ilime – bilime değer verecek, o kadar para harcanıp arge çalışmaları yapılacak…….. Bizim bi kaç level atlamamız lazım.

 2. Beraat dedi ki:

  İnşallah bir gün bizde böyle olacağız.

 3. ismi lazim degil dedi ki:

  Madem oyle Caner sen bir degisiklik yap ve o cok elestirdigin siyaset kisvesi altinda laf dalasina girme ve blogunda surekli gerginlik yaratacak ortamlar hazirlama, aksine tam da elestirdigin eylemleri besleyen bir yapin oldugunu gozlemliyorum ne zamandir. Kaldi ki alevi sunni ayrimciligini her firsatta yapanlarin kim oldugu da ortada, gayet de guzel bir sekilde senin destegini de aliyorlar. Bir yazinda “her firsatta elestirdigim sistemin kallavi kolelerinden biri olarak” yazmistin onu okurken de simdi bu yaziyi okurken de aklima direk su gelmisti, insanin parcasi oldugu herhangi bir seyi elestirmeye hakki yok, kendi yapmadigi seyleri elestirmeye hakki var, o da hakliysa. Objektif olarak kendine disaridan soyle bir bakarsan belki de hakli bulursun beni. Saygilar.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Gerginlik yaratacak dediğin şeyler benim görüşlerim. Sen bana görüşlerini paylaşma diyorsun, kusura bakma ama böyle bir şey yok. Birbirimize saygı gösterdiğimiz sürece her şeyi konuşup tartışabilmeliyiz. Ayrıca konuyu çarpıtma lütfen kallavi kölesi olduğumu söylediğim şey kapitalizmdi. Kapitalizmin kölesi olmamak gibi bir seçenek var da ben mi bilmiyorum?

 4. Aiden dedi ki:

  Şu kinect çok güzel birşey ya alıp kurcalamak istiyorum bende. Bu videodaki her kareyi bi pixel olarak alırsak gelecekteki hali ne kadar güzel olur bunun var ya

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.