Ücretsiz olduğuna inanamayacağınız şahane bir flat tasarım seti (Flat UI Kit PSD)

Teknoloji dünyasında modayı her daim büyükbaşlar belirliyorlar. Hoşlansanız da hoşlanmasanız da Microsoft’un veya Apple’ın yeni ürünleri için kullandıkları tasarım konseptleri önce adımınızı attığınız her yerde karşınıza çıkmaya, daha sonra zevklerinizi belirlemeye başlıyor. Bir yerden sonra karşılaştığınız bir tasarımın güzel olup olmadığına, Microsoft’un Windows 8’ine veya Apple’ın iOS7’sine benzerliği ölçüsünde karar verir hale geliyorsunuz. Bunun en güzel örneklerinden biri de benim. Daha düne kadar bol 3D’li, gradyan dokulu tasarımlar yapan biriyken, bugün gecem gündüzüm şunun gibi dümdüz işler yapmakla geçiyor (resimdeki eleman ben değilim). Çok değil bir sene önce Metro tarzı arayüzlerden nefret ettiğimi söylüyordum fakat bugün sitemde kullandığım tema Metro’nun kralı. Yani bu tarz artık hoşuma gidiyor.

Sözün özü an itibariyle moda flat, yani düz ve köşeli tasarımlar üzerine. Büyükbaşlardan biri canı sıkılıp farklı bir akım oluşturana kadar da böyle devam edecek gibi görünüyor. Bu sırada tasarım çantanızı her an faydalanabileceğiniz, modaya uygun oyuncaklarla doldurmakta fayda var.

Flat UI Kit ismiyle ortak yayınladıkları bu şahane oyuncak için Freepik.com ve Webdesignerdepot.com‘a teşekkür ediyoruz. İkisi de web geliştiriciler için hazine değerinde içerikler paylaşıyor. Hatta Freepik’in bu tür icraatlerine sitemde mümkün olduğunca yer vermeye çalışıyorum, daha önce yine onların bir girişimi olan, sebil tadındaki Flaticon.com‘dan bahsettiğimizi hatırlarsınız. Kendilerinden bu harika ikon deryasına Türk Lirası simgesini de dahil etmelerini rica etmiştim, sağolsunlar “Of kors” demişler ve kısa bir süre sonra da eklemişlerdi.

Aynı sempatiyi Webdesigner Depot’a karşı duyduğumu söyleyemeyeceğim zira iyi hoş çok güzel içerikler paylaşıyorlar ancak “Tweetleyerek öde” gibi, şahsen hiç hoşlanmadığım, 90’larda kalmış olması gereken teknikler kullanıyorlar. Buna göre sitede görüp beğendiğiniz bir dosyayı indirebilmeniz için sizi reklam tweeti atmaya zorluyorlar. Uygulamalarına saygı duyuyorum ancak ben bu güzelim dosyayı indirmeye çalıştığım gün Twitter cavlağı çekti, saatlerce ulaşamadım ve haliyle indiremedim. Kendisine yapılmasından hoşlanmadığı şeyleri ziyaretçilerine de yapmamayı prensip haline getirmiş bir blog yazarı olarak diğer tüm dosyalarda yaptığım gibi bunu da ziyaretçilerim kolayca indirebilsinler diye kendi sunucuma yükledim, Depot kusura bakmasın artık.

Sözü uzattıkça uzattıktan sonra gelelim dosyamıza. Önizlemesini aşağıda görebileceğiniz flat UI kitimiz PSD formatında ve ZIP’ten çıkarılmış hali 185 küsür megabayt, yani eşeğin gözü kadar. İçerisinde widgetlardan progress barlara, butonlardan slider örneklerine kadar onlarca tasarım elemanı bulunuyor, mausunuzun orta tuşunu yaldır yaldır aşağı doğru çevirirken kendiniz de göreceksiniz zaten. Dosya üzerinde layer layer çalışabilir, ticari ve kişisel işlerinizde özgürce kullanabilirsiniz.

flat-ui-kit-preview

Download Flat UI Kit (56 MB)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

18 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir