Ücretsiz profesyonel PSD dosyaları: Kitap kapağı, broşür, kartvizit ve Apple tasarımları

İnternet aleminde ara sıra böyle güzel cevherler denk geliyor, iyi de oluyor. Bu tür ücretsiz PSD dosyaları (mockuplar, hazır tasarımlar) işe yeni başlayanlar ve özellikle tembel tasarımcılar için bazen can kurtarıcı nitelikte olabiliyorlar. Onlar aracılığıyla ortaya konulan işlerin orjinalliği tartışılır ancak zamandan büyük ölçüde tasarruf ettirdikleri bir gerçek.

ZippyPixels isimli amme hizmeti seven site, tasarımcılar şen olsunlar diye sebil gibi bir sürü ücretsiz PSD dosyası yayınlamış. MacBook, iPhone mockupları, kitap kapakları, kartvizitler, broşürler ve dış mekan reklam afişleri bayt bayt indirilip kullanılmayı bekliyor. Bizlere de hepsini bir güzel indirip arşivlemek düşüyor. Hepimiz mutlaka böyle şeyler yapıyoruz değil mi? Rastladığımız güzel oyuncakları ağzımız sulana sulana indirip, mümkünse C harici bir sürücüye “Ben bunu bir yerde kullanırım ki” diye kaydediyor ve fakat ihtiyacımız olduğu zaman ordaki varlığını unuttuğumuz için gidip yine internetten araştırıyoruz. Ben genelde böyle yapıyorum evet.

Bu arada ZippyPixels sağolsun indirelim kullanalım diye yayınlamış etmiş ancak karşılığında e-posta adreslerimizi istiyor. Yol göstermek gibi olmasın, bundan tam 4 sene önce yayınladığım “Spama karşı kullanılabilecek 25 geçici mail hizmeti” başlıklı yazıma şöyle bir gözatmak isteyebilirsiniz.

Tüm dosyalara aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca lütfen, diğer tasarımcı arkadaşlara da ulaşıp hayır dualarını alabilmemiz için tweetlemeyi, feysbuk duvarınız gibi bilimum sosyal mecralarda paylaşmayı ihmal etmeyin.

PSD Dosyalarını İndir

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.