Ücretsiz, profesyonel ve responsive bir WordPress teması: Workality

Responsive (en iyi tabirle “esnek”) tasarım artık web sitelerinde aranan başlıca niteliklerden birisi haline geldi. Eskiden sitelerin standart sürümleri haricinde bir de mobil sürümleri olurdu, footerlarda “Mobil versiyon için tıklayınız” türü yönlendirmelere rastlardık. Şimdilerde ise yaygınlaşan tabletler ve akıllı telefonlar vesilesiyle kullanıcılara esnek tasarımların sağladığı konfor ile merhaba deniliyor.

Ben şahsen bu esneklik olayını bir açıdan çok seviyor diğer açıdan külfet gibi görüyorum. İşin kullanıcı tarafı gayet güzel, girdiğiniz sayfada ekstra bağlantıları takip etmekle uğraşmanıza gerek kalmıyor zira sayfa zaten sizin cihazınızın ekranı ile uyumlu tasarlanmış oluyor. Öte yandan tasarımcılar bu esnekliğe sahip çalışmalara imza atabilmek için eskisinden çok daha fazla uğraş vermek zorunda kalıyorlar. Yani desteklenmek istenen her ekran çözünürlüğü için farklı CSS tanımlamaları yapmaları gerekiyor.

Bu zahmete katlanmak istemeyen veya teknik açıdan fikir sahibi olmayan blog sahipleri responsive tasarımın sağladığı ayrıcalıklardan faydalanamayacaklar diye bir kaide yok elbette. Sağolsunlar paylaşımcı insan evlatları “Alın tepe tepe kullanın” diye bir çok ücretsiz WordPress teması dağıtıyorlar, Workality de onlardan biri. Özellikle minimalistlikten hoşlananlardansanız, lite versiyonu ücretsiz olarak dağıtılan bu tema ile blogunuza şık, profesyonel bir görünüm ve hepsinden önemlisi esneklik özelliği kazandırabilirsiniz.

responsive-wordpress-theme

Demo Detaylar Download (1.1 MB)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Nida dedi ki:

  Egonomiki seviyoruuuuz! Teşekkürler :)

 2. mdtrdl dedi ki:

  Teşekkürler Caner. Oldukça iyi bir tema gerçekten.

 3. ahmet dedi ki:

  Caner Responsive tasarım konusunda Türkçe doyurucu bir kaynak tavsiyen var mı?

 4. Emrah dedi ki:

  Tema için teşekkürler.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.