Ücretsiz stok fotoğraflar indirebileceğiniz güzel bir site: StockSnap.io

İster web sitesi tasarlayın ister Mahmutoğulları gıda firmasının kataloğunu, bir şekilde stok fotoğraf kullanırsınız, profesyonel fotoğraf çekme imkanı bulunmayan herkes kullanır. Emeğe saygısı olmayanlar Google görsellerden ulaşabildiklerini çalar, olanlar da kimsenin hakkını yememe gayretiyle gider parasını verir satın alırlar. Fakat pek tabi en güzeli beleş olandır.

Tabi bu beleş olayının da bir kaç farklı çeşidi vardır. iStock gibi bazı büyükbaşlar kendi kalite standartlarını yakalayamayan döküntü fotoları paravan sitelerinde ücretsiz olarak sergiler, o arada da mümkün mertebe paralı ürünlerini satmaya çalışırlar. Pistir oralar, kullanışsızdır. Diğer taraftan bazı güzel insanlar vardır ki belirli bir kaliteye sahip fotoğrafları tamamen amme hizmeti olarak paylaşır, kullanıcıya analarının ak sütü gibi helal ederler. En azından size projenize kimseye haksızlık etmediğiniz düşüncesiyle içiniz rahat biçimde devam edebilme imkanı sağlarlar.

Gözlemlediğim kadarıyla StockSnap.io da bu güzel insanların kurduğu sitelerden bir tanesi. Yelpazesi çok geniş değil fakat kullanım alanı geniş olan fotoğraflar barındırıyor. Lisans bilgileri bölümünde de fotoğrafları ister kişisel ister ticari işleriniz için herhangi bir izin istemeden kullanabileceğinizi, şen olabilieceğinizi söylüyor.

Yer imlerine kaydedip ara sıra ziyaret etmekte fayda var.

Sitede gözüme çarpan bir kaç örnek

free-stock-photo-1

free-stock-photo-2

free-stock-photo-3

free-stock-photo-5

free-stock-photo-4

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Burak dedi ki:

    Bu siteyi bilmiyordum, incelediğiniz iyi olmuş. Teşekkürler.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir