USB ile şarj edilebilen, kalem pil görünümlü bataryalar

Continuance isimli şahsen son derece akıllıca bulduğum bu konsept, çekik gözlü tasarımcı arkadaşlarımız tarafından (Haimo Bao, Hailong Piao, Yuancheng Liu & Xiameng Hu) ilk olarak 2011 yılında ortaya atılmış. USB aracılığıyla şarj edilebilen bu bataryaların uzaktan kumandalı araçlardan el fenerlerine kadar kalem pil ile çalışan tüm elektronik cihazlardan “pil” kisvesiyle kullanılabilmesi, ayrıca cep telefonu ve müzik çalar gibi cihazlara taşınabilir şarj ünitesi olarak hizmet vermesi amaçlanmış.

2013 yılındayız ve çekik gözlü arkadaşlarımız yapılabilirlik konusunda bazı engellere takılmış olacaklar ki malesef bu düşüncenin bir konsept çalışmadan öteye gidemediğini görüyoruz.

sarj-edilebilir-kalem-pil-5 sarj-edilebilir-kalem-pil-4 sarj-edilebilir-kalem-pil-3 sarj-edilebilir-kalem-pil-2 sarj-edilebilir-kalem-pil-1

Kaynak: Yanko Design

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. burhan dedi ki:

    bu modeller: http://www.oembuddy.com/image/garden/battery2.jpg http://www.dealsextra.com.au/images/images/24a840e3b99607e6442d9764ffd9bcb8.jpg daha kullanışlı Caner kardeşim en azından kablo yok :) sersimde telefonu şarj etmek için kullanımı gösterilmiş merak ettim 3v ile şarj olan telefon var mı ya da kaldımı :) bunlar var ya bunlar neyse :)

  2. Mert dedi ki:

    3v ile şarj oluyor bütün telefonlar iphone lar dahil :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir