Uydunet “Gerçek” internet


Şu ekran görüntüsüyle ilgili hiç bir şey söylemiyorum, takdir Uydunet-zedelerindir. Son zamanlarda iyice çileden çıkarmaya başladığı için 1 Mbps’lik paketimi üç beş kuruş daha fazla ödeyip yükselteyim dedim. Her 10 denemeden sadece 3’ünde açılabilen Uydunet sitesindeki paketlere baktığımda, 29 TL’lik 1 Mbps’den sonraki en düşük paketin 5 Mbps olduğunu ve aylık ücretinin 69 TL olarak belirtildiğini gördüm. Benim normalde 1 Mbps internet bağlantısı ve kablo tv için ayda 29 TL + 7 TL = 36 TL ödemem gerekiyorken fatura geçmişimde şöyle rakamlardan bahsediliyor:

Tamam, gecikmesiydi şuyuydu buyuydu derken stabil bir internet bağlantısı için ben bu rakamları ödemeye razıyım, fakat üç aşağı beş yukarı bir hesapla 69 TL olarak ifade edilen 5 Mbps’lik bağlantıya da en az 80 TL ödemek zorunda kalacağım gün gibi ortada. Yani şu ankinin tam iki katı. E hak mı şimdi bu? Hem ödediğim paranın karşılığını alamıyor, adam gibi bağlanamıyorum, hem normalin üstünde faturalar ödüyorum hem de daha yüksek bir pakete geçmek istediğimde ebesinin nikahı gibi bir zorlamayla karşı karşıya kalıyorum.

Müşteri hizmetlerini arayıp “neden böyle?” diye sorduğumda “nabız yokluyoruz, paketleri bir süre böyle deneyip tepkileri ölçeceğiz” dediler. Buyursunlar benim tepkim bu şekilde.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Ağabey ERGİN dedi ki:

  Valla ben Metronet kullanıyorum 10 mbps limtsiz 47.77 tl aylık ücret ödüyorum.Bir kuruş değişmiyor.Fiber internetin tadını çıkarıyorum.Üstelik ilk 6 ay 10 tl ye abonelik vardı şimdi 2 aya düşürmüşler…2mbps 33.00 tl ile ücretlendirilmiş.Daha fazla bilgi için www.metronet.com.tr

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Ağabey iyi diyorsun hoş diyorsun da Yalova’da yok ki adamların hizmeti. Mail attım, burda olsaydı hemen yarın geçerdim valla.

 3. Ümit ÇEVİK dedi ki:

  Azizim yarın marın geçme sen kal kaldığın yerde, heryer şikayet kaynıyor, şikayetvar.com da Metronet in yeni firma olmasına rağmen 84 şikayeti var hepside hemen hemen hızdan kaynaklanan sebeplerden gördüğüm kadarıyla…
  diğer firmaların müşter/şikayet oranlrına vurulursa bu çok fazla
   

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Hım, ölümü görüp sıtmaya razı olmaya devam desene mirim.

 5. Gökhan dedi ki:

  Bende uydunet kullanıyorum ama faturamda değişen tel şey küsürat. Seninki gibi dalgalı bir fatura hiç olmadı bende.

 6. adnan dedi ki:

  2009 yılından beri  512kbps  uydunet kullanıcısıyım.bana yeten ve güzel download yapabildiğim bir bağlantı hızı.1 ay öncesinden başlayan hız düşmesi ve int. kopuklukları beni uydu net e bayağı soğuttu.teknik servis işini özel şirketlere vermelerinden kaynaklanan gelmeme veya geç gelme gibi,gelenlerinde bu işlerden fazla anlamadığını anladım.çözümsüz bir şekilde durmadan teknik servis talebi vermekteyim.speed test sonuçlarımı bile(5.5mb) mail ile 15 dk. gönderebiliyorum.durumumu anlayabilirsiniz.  sahki test sonucum download:0,20Mbps……upload:0,01 Mbps……………öğlen sonucu..down:0,15Mbps    up:0,06 mbps     biraz önce aldım.down:0,18mbps    up:0,05mbps    sizce bu değerler normal mi? gelen tek.serv.hızınızı artırın diyor…….laf mı bu?3 senedir dende değişen bir tekn. durum yok.bana yeten hız şimdi neden yetmemeye başladı anlamadım.bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yrd. bekliyorum.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir