UzmanTV iOS 7 ile ilgili merak edilenleri cevaplıyor

UzmanTV iOS 7 özelliklerini Masaya Yatırıyor

iOS 7, iOS deneyimini daha da geliştirmek için bugüne kadar teknolojisinde büyük yer etmiş iPhone, iPad ve iPod touch ürünlerinden sonuna kadar yararlanmıştır. iOS 7 güncellemesi yaptığınızda öncelikle sade, farklı tasarımı ve kolay kullanım sağlayan yenilikleri dikkatinizi çekecektir. iOS 7 güncellemesinden iPhone 4, iPhone 4S iPhone 5, iPod Touch 5, iPad 4, iPad 3, iPad 2 ve iPad mini yararlanabilmektedir. iPhone 5S ve 5C modelleri de son derece gelişmiş özelliklere sahip olan iOS 7 işletim sistemi ile piyasaya çıkmış durumda.

iOS 7 iPhone’u yavaşlatıyor mu?
iOS 7, en iyi performansı iPhone 5S, iPhone 5C ve iPhone 5 modellerinde göstermektedir. İPhone 4 ve iPhone 4S modellerinde ise bazı uygulamalarda yavaşlık görülmektedir. Rehberdeki kişi listesi artık daha yavaş sürükleniyor, arama ekranında tutukluk, mesaj gönderirken ekranda donma olabiliyor, batarya daha çabuk bitiyor ve şarj dolum hızı yavaşlıyor. iOS 7’ yi güncellemek için iPhone 4 ve iPhone 4S sahiplerinin acele etmemeleri söyleniyor, bu problemlerin giderileceği ilk güncellemeyi beklemeleri öneriliyor. iOS 7 sürümü, iPad mini içinde performans düşüklüğüne neden olduğu söylenmekte. iPhone 5 için ise bir sorun yok. iPhone 5 ile iOS 7 işletim sistemi gayet sağlıklı bir şekilde çalışıyor.
Videoyu izlemek için tıklayın

iOS 7’ye nasıl geçilir?
iOS 7 güncellemesi için öncelikle işletim sitemi ile uyumlu cihaza sahip olmanız gerekmektedir. iOS 7 için uyumlu cihazınız var ise Menü > Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi kısmından güncellemeyi indirmeye başlayabilirsiniz. İndirme işlemi dosya boyutunun büyük olmasından dolayı biraz uzun sürebilir. İndirme tamamlandığında telefon otomatik olarak kapanır ve kurulumun tamamlanma oranını gösteren bir ekran karşınıza çıkar. SIM kilidini açtıktan sonra yüklenme bittiğinde telefonun açılış ekranı karşınıza çıkar. Karşınıza çıkan seçenekleri ilerleyip ve kurulumu tamamlayabilirsiniz. Güncelleme öncesinde bilgilerinizi kaybetme ihtimalinden dolayı telefondaki kişi listenizi, müziklerinizi ve fotoğraflarınızı iCloud üzerinden yedeklemeniz önerilir.
Videoyu izlemek için tıklayın

iOS 7’deki güvenlik açığı nedir?
İOS 7 de bir güvenlik açığı bulunmaktadır. Bu güvenlik açığı ile fotoğraflarınıza, e-posta ve web servislerinize şifrenizi bilmeyen kişiler erişebiliyor ve fotoğraflarınızı sosyal ortamlarda paylaşabiliyor. Bu güvenlik açığı iPhone 5, iPhone 4S ve iPhone 4 modellerinde görülüyor. Güvenlik açığını şu şekilde görebilirsiniz: kontrol panelinden timer butonuna basın, alarm uygulamasını açın ve daha sonra açma kapama düğmesine basılı tutun daha sonra home düğmesine 2 kere basın. Böylelikle şifresiz bir şekilde fotoğraflarınıza nasıl ulaşıldığını görmüş olduk.
Videoyu izlemek için tıklayın

iPhone’daki bilgilerimizi iCloud’da nasıl yedekleyebiliriz?
iPhone 4 ve üzeri modelde bir cihaza sahipseniz siz de bu güncellemeden Menü > Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi kısmından faydalanabilirsiniz. Yalnız güncellemeye başlamadan önce herhangi bir veri kaybına uğramamak için bilgilerinizi yedeklemeniz önerilir. Yedekleme işlemini iCloud üzerinden yapabilirsiniz: Ayarlar > iCloud > Saklama alanı ve Yedekleme > iCloud yedekleme alanını aktif et. Böylelikle veri kaybına uğrasanız dahi iCloud üzerinden kaybettiğiniz bilgilerinizi çok kolay bir şekilde geri getirebilirsiniz.
Videoyu izlemek için tıklayın

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir