Vestel tabletin hüzün dolu isyanı: “Ben Vestel değil miyim?”

Vestel‘in bu yeni viralini çok beğendim, konuya eğlenceli bir açıdan yaklaşmışlar. Dilden dile, blogdan bloga dolaşma potansiyeli yüksek, pazarlama açısından başarılı bir çalışma olmuş.

Üretim tesislerinin Manisa’da olduğunu ve reklam filminde de tekrar hatırlattıkları üzere National Geographic’in Mega Fabrikalar isimli belgeseline –yanlış hatırlamıyorsamAvrupa’nın X. büyük beyaz eşya fabrikası başlığıyla konu olduklarını biliyorum ancak bir tüketici olarak Vestel’in ürün kalitesi konusunda fikir sahibi olduğumu söyleyemem.

Malum bizde teknolojisi Çin’de üretilip Türkiye’de monte edilen ürünleri %100 Türk Malı olduğu iddiasıyla pazarlanmak ata sporudur. Mikroçip veya ne bileyim silikon ile ilgili deneyim ve altyapı sahibi olmamamız her köşe başında Türk malı bir telefon, Türk malı bir bilgisayar satmamız için engel teşkil etmez. Bu ve benzeri sebeplerle bizim ailede beyaz eşyalar ve diğer teknolojik tüketim ürünleri için genelde önce Almanlar sonra Koreliler veya Japonlar tercih edilir, meyveyi dalından yemek gerek hesabı.

Vestel’e dönecek olursak, o kocaman üretim tesisi içerisinde işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum ama eğer bu tablet gerçekten sözünü ettikleri üzere “aynı üretim bandı üzerinde” üretiliyorsa kocaman bir takdiri hak ediyorlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir