Vestel tabletin hüzün dolu isyanı: “Ben Vestel değil miyim?”

Vestel‘in bu yeni viralini çok beğendim, konuya eğlenceli bir açıdan yaklaşmışlar. Dilden dile, blogdan bloga dolaşma potansiyeli yüksek, pazarlama açısından başarılı bir çalışma olmuş.

Üretim tesislerinin Manisa’da olduğunu ve reklam filminde de tekrar hatırlattıkları üzere National Geographic’in Mega Fabrikalar isimli belgeseline –yanlış hatırlamıyorsamAvrupa’nın X. büyük beyaz eşya fabrikası başlığıyla konu olduklarını biliyorum ancak bir tüketici olarak Vestel’in ürün kalitesi konusunda fikir sahibi olduğumu söyleyemem.

Malum bizde teknolojisi Çin’de üretilip Türkiye’de monte edilen ürünleri %100 Türk Malı olduğu iddiasıyla pazarlanmak ata sporudur. Mikroçip veya ne bileyim silikon ile ilgili deneyim ve altyapı sahibi olmamamız her köşe başında Türk malı bir telefon, Türk malı bir bilgisayar satmamız için engel teşkil etmez. Bu ve benzeri sebeplerle bizim ailede beyaz eşyalar ve diğer teknolojik tüketim ürünleri için genelde önce Almanlar sonra Koreliler veya Japonlar tercih edilir, meyveyi dalından yemek gerek hesabı.

Vestel’e dönecek olursak, o kocaman üretim tesisi içerisinde işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum ama eğer bu tablet gerçekten sözünü ettikleri üzere “aynı üretim bandı üzerinde” üretiliyorsa kocaman bir takdiri hak ediyorlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. yok dedi ki:

    Aslen yerli malı desteklenmeli lakin vestel mi , almamda önermemde, hatta almayın derim. Nedenini merak edenler 1 kez vestel alsın anlar, firma olarakta vestel çalışanıda insan , tamam anladık kapatalist firmasın ama çalışanların köle değil ne yapalım devletimiz güçsüz diye sömürülmeyi kabul mü edelim.

  2. etmem dedi ki:

    bende tavsiye etmem, yabancı firmalar argeye yatırım yaparken, neden vestel patentleri ile öne çıkmıyor, sonrada ben satamıyorum bu yüzden devletim bi zahmet şu ithal mala biraz daha vergi koyalım diye talepte bulunuyor. millet iphone 6 2500tl para veriyor, amcama 3000TL de yapsan yine alır, olan garibana olacak….

  3. Uğur dedi ki:

    bundan 2-3 ay önce Vestel’in web sitesinden tablet siparişi verdim 565 TL civarıydı. Tablet 2 günde geldi elime fakat içinde uygulamaları yükleyeceğim Play Store yoktu. Vestel çağrı merkezini aradım teknik servisimize gönderin dediler daha ilk günden böyle bir olayla karşılaştım. Servise gittim rezillikti hiçbir bilgisi olmayan bir servisti. Vestel ayrıca bir yazılım olarak sunuyor Google Play Store uygulamasını ama stabil çalışmıyor. Bir çalışıyor bir çalışmıyor uygulama yükleyemedim geri iade etmek istedim tam 1buçuk ay Vestel Çağrı merkezi – Vestel Servis – Vestel İstanbul Anadolu Yakası Servisi – Vestel Çözüm merkezi arasında sürekli gidip geldim diyoruz ya KOSKOCA VESTEL diye koskoca vestel benim 565 TL mi ödeyemedi. Müşteri memnuniyeti sıfır olan bir firma. Vestel ürünlerini bende tavsiye etmiyorum.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir