Videolarınızı 30 kat daha hızlı dönüştürün, kesin ve işleyin: Wondershare Video Converter Ultimate

Sizlere video ve ses işleme konusunda oldukça gelişmiş özelliklere sahip bir yazılımdan bahsedeceğim: Wondershare Video Converter Ultimate. Onu benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, Wondershare tarafından geliştirilen APEXTRANS™ teknolojisi sayesinde videoları 30 kata kadar daha hızlı ve neredeyse kalite kaybına uğratmadan dönüştürebiliyor olması. 30 dakikalık bir videonun 1080p, 720p ve 480p boyutlarındaki versiyonları kullanılarak, piyasada bilinen diğer video dönüştürme yazılımları ile yapılan karşılaştırma testlerinin sonuçlarını incelerseniz bu konuda ne kadar iddialı olduklarını daha iyi anlayabilirsiniz.

Video Converter Ultimate kullanıcılarına; AVI, MP4, MKV, XviD ve SWF –ki bir zamanlar SWF çıktısı konusuna adam akıllı bir çözüm bulabilmek için baya uğraş vermiştim, gelişen teknolojinin gözünü seveyim– gibi 150’den fazla popüler dosya formatını dönüştürebilme ve işleyebilme imkanı veriyor. Hatta bunca yıllık bilgisayar kullanıcısı olarak ilk defa bir video işleme programında formatlar arasında arama yapmaya yarayan bir tab bulunduğuna şahit oldum. Videonuzu dönüştürmek istediğiniz formatı ve o formata ilişkin; çözünürlük, çerçeve hızı gibi seçenekleri detaylı olarak yapılandırabileceğiniz gibi, halihazırdaki web, standart ve HD ayarlarını kullanabilir veya iPad, iPhone ve hatta Samsung Galaxy gibi onlarca mobil cihaz için ön tanımlı olarak belirlenmiş ayarları tercih edebilirsiniz. Bu sayede Youtube’a yüklemek veya mobil cihazınıza aktarmak istediğiniz videonun ideal çıktı ayarlarını yapılandırma zahmetinden kurtulabilirsiniz.

wondershare-video-editor

Yazılım her ne kadar kendisini “Converter” (dönüştürücü) olarak ifade ediyor olsa da sahip olduğu özellikler onu sıradan bir dönüştürücüden çok daha fazlası haline getiriyor. Örneğin içerisinde her seviyeden bilgisayar kullanıcısının rahatça kullanabileceği bir de editör bulunuyor. Buna göre işlemek istediğiniz videoyu kolayca kesebiliyor, kırpabiliyor, dilerseniz üzerine altyazı veya logo (watermark) ekleyebiliyorsunuz. Diğer programlarla yapılmak istendiğinde uzun uğraşlar gerektiren eskitme, renk değiştirme veya bulanıklaştırma (blur) gibi efektlerin yine Video Converter Ultimate ile kolaylıkla yapılabiliyor olması onu daha çekici bir hale getiriyor.

wondershare-video-editing

Youtube’un yakın bir geçmişte katılaşan kullanım politikası nedeniyle içerdiği videoları indirmeye olanak sağlayan tarayıcı eklentilerinin çoğunun emekliye ayrılmak zorunda kaldığı bu dönemde, Video Converter Ultimate’in sahip olduğu Youtube videolarını indirebilme yeteneği bünyede kızgın kumlardan serin sulara atlama etkisi yaratıyor. İndirmek istediğiniz videonun URL’ini kopyalayıp programın “Download” bölümüne yapıştırmanız yeterli. Hatta dilerseniz Chrome, Firefox ve Internet Explorer için geliştirilen ve kurulum sırasında tercihinize bağlı olarak yükleyebileceğiniz tarayıcı eklentileri sayesinde, videoları direkt olarak Youtube üzerinden tek bir tıklama ile indirebilirsiniz.

Sahip olduğu tüm özelliklerin yanında; DVD oluşturmanıza, videolar haricinde ses dosyalarını dönüştürebilmenize ve medya kütüphanenizi iTunes’a uygun biçimde yapılandırmanıza olanak sağlayan Wondershare Video Converter Ultimate, Windows ve Mac kullanıcılarının “5 yıldızlı programlar” listelerine girmeye aday. Ben Windows versiyonunu inceledim fakat Mac versiyonunun sahip olduğu ekstra yetenekleri görünce kıskanmadım değil. Hep böyle oluyor zaten, söz konusu medya odaklı yazılımlar olduğunda biz Windows kullanıcıları sürekli biraz eksik, biraz boynu bükük bırakılıyoruz.

En sevdiğim kısmı sona sakladım. Yazılımla birlikte gelen ve şahsen son derece şık bulduğum bir de video player var. Vefalı bir Media Player Classic kullanıcısı olarak bu player ile tanışınca varsayılan olarak ayarlasam mı ayarlamasam mı diye baya bir gidip geldim. Daha önce bir çok kez söylediğim üzere ben yazılımda görselliğe son derece önem veririm ve olay film izlemek ise bunu simsiyah arayüzü olan bir player ile yapmaktan büyük keyif alırım. Eğer hız ve işlevsellik kadar görselliğe de önem verenlerdenseniz bu playerı da mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

wondershare-video-player

Detaylı Bilgi Deneme Sürümünü Satın Al ($49.95)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Kadir dedi ki:

  Gerçekten çok başarılı bir programa benziyor. Bir de ücretsiz olsaydı tadından yenmezdi :)
  Tanıtım için teşekkürler.

 2. Cansın dedi ki:

  50 dolar gerçekten çok fazla üzülerek söylüyorum ki crackli kullanmak zorunda kaldım

 3. Bayram ŞAhin dedi ki:

  abi keşke torrentti crack ti olmasaydı :(

 4. Eren dedi ki:

  Böyle bir yazılım arıyordum gerçekten süper oldu.Ne zamandır siteye giremiyordum girdiğim an kesin farklı şeyler buluyorum :) Sağolasın Caner abi.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir