VOG Çorap reklam görsellerindeki Photoshop hataları


Yabancı bir sitede tesadüfen rastladım, TBWA \ Istanbul isimli, Türk menşeili bir reklam ajansı VOG çorap markası için yeni / marjinal reklam görselleri hazırlamış.

Bence gayet güzel bir fikir, görseller de amacına uygun duruyor. Ne var ki az buçuk işten anlayan bir gözle incelendiklerinde bariz montaj hataları içerdikleri görülüyor. Şöyle ki; örümcek kadınların hepsi ustalıkla aynı kalıba oturtulmuş fakat ne yazık ki hiç birinin arka ayakları yere basmıyor.

İşin enteresan tarafı da “Özürlü örümcek kadınlar” temalı bu görsellerdeki hataların, grafikerden kreatif direktörüne kadar bir araba dolusu uzmanın gözünden kaçmış olması. Hadi bu bir tarafa işveren firma da mı şöyle oturup alıcı gözüyle incelememiş ki?..

(Not: Şimdi yabancı kaynak sitedeki yorumlara baktım da kullanıcılar da benzer yorumlar yapmış. Olsun, tesbit hala bana ait:) )

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

 1. Çok oturgaçlı götürgeç sahabı dedi ki:

  Bu bir hata değil sevgili süper reklamcı. =) Bu bilinçli olarak o ayakların silinmesidir.
  Çünkü:

  * o ayağın (bacağın açısından dolayı) durması gereken nokta diğerlerine göre seri bir açıda değil çok geride. Bu da çirkin bir görsel oluşmasına neden oluyor.

  * Senin konuşmanı sağlıyor, reklam bu demek değil mi?

  * Her sakallıyı deden sanma…

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Bunun “Caner konuşur, bacakları silelim” diye özellikle yapıldığını hiç zannetmiyorum ama sizi buralara kadar çekebildiğime göre reklamcılığıma laf yok :)

 3. MESUT dedi ki:

  HERKESİN BAKIŞ AÇISI FARKLIDIR BENCE GAYET NORMAL VE HARIKA BIR FOTO OLMUŞ BEN VOG CORAPTA MAKINA OPERATORUYUM ARKA BACAKLARINI GORMEK ISTIYORSAN DIYER TARAFA GECIP BAKMAN LAZIM HADI İİ GUNLER VOG 1 NUMRA

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.