Web hosting hizmetlerinde yedeklemenin önemi

Her geçen gün başarıya emin adımlarla ilerleyen projenizin bir anda oluşabilecek aksaklıklardan dolayı elinizden uçup gittiğini düşünün. Böyle üzücü bir durumla hiç kimse karşılaşmak istemez. Hâl böyle olunca internet sitesini dünyaya açmak isteyen kişiler satın aldıkları barındırma hizmetinde özellikle belirli sürelerde otomatik yedekleme işleminin olmasını talep ediyor.

Her ne kadar bazı firmalar tarafından sürekli olarak yedek alınıyor olsa da kendi güvenlik önlemlerinizi almak adına bireysel yedekleme işlemini muhakkak yapmanız gerekiyor. Verigom, kullanıcılarına web hosting paketlerinin yanı sıra neredeyse tüm barındırma paketlerinde üst düzey güvenlik önlemleri alarak veri kaybını önlemek amacıyla günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler yapmaktadır. Bu yayınımızda web hosting hizmetlerinde yedeklemenin önemi hakkında bilgiler vererek sizleri konu hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

İnternet Sitesi Verileri Neden Yedeklenmelidir?

Veri gizliliği ve verilerin yedeklenmesi günümüzde birçok kullanıcının hosting firması tarafında yaşadığı sorunların başında geliyor. İnternet sitesinin barındırdığı sunucularda gerçekleşecek olumsuz bir durum sitenizin bir anda tüm dosyalarının kapanmasına ve yayın hayatının son bulmasına sebep olabilir. Yedekleme işlemi yapan bir firma ile çalışmak için sizlere farklı farklı nedenler sunarak daha sağlıklı kararlar vermenize yardımcı olabiliriz.

Kötü Niyetli İnternet Korsanları

İnternet sitesi sahiplerine karşı büyük tehlike arz eden kişilerdir. İnternet sitenizin kök dizinlerine sızarak veritabanı ve buna benzer özer kısımları kopyalayabilir ve ardından sizde olan tüm bilgileri silebilirler. Hal böyle olunca bilgisayar korsanları tarafından sitenize verilen zararı daha aza indirmek için hem sizin hem de hosting firmanızın ucuz hosting hizmeti sunuyor olsa bile yedeklemeye önem vermesi gerekiyor.

Yanlış Güncellemeyle Yazılımda Oluşan Bozulmalar

Blog, e–ticaret ya da kurumsal farketmeksizin internet sitenizin türü ne olursa olsun arkplanda siteyi düzenlemeniz için sunulan yazılımlar bulunmaktadır. Bu WordPress, Opencart ya da Prestashop olabilir. Bu araçlar belirli süreçlerde kendini geliştirmek ya da ortaya çıkmış bir hatayı düzeltmek için güncellemeler gönderiyor. Kullanıcı güncellemeleri yaparken yarıda kesme ya da farklı bir durumla karşılaşırsa kullanılan yazılımın doğru güncellenmemesinden dolayı bozulmalarla karşılaşılabileceği aşikar bir durumdur. O halde internet sitenizin firma tarafından alınan yedeği güncelleme öncesine dönmek için size büyük avantaj sağlayacak.

İnternet Sitesini Tehdit Eden Virüsler

Her ne kadar hosting firması tarafından tüm güvenlik önlemleri alınmış olsa da dışarıdan gelen tehditlerden ziyade ftp erişimiyle yüklediğiniz herhangi bir eklentide virüs olabilir. Bu virüs sebebiyle tüm dosyalarınızın bir anda kaybolma durumu olduğunu söylemekte fayda var. Hosting firmanızın aldığı yedek sayesinde kaybettiğiniz dosyalarınızı tekrardan temiz bir şekilde kurarak bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.

Firma Değişikliği Yapmak

İnternet sitenizi barındırmış olduğunuz hosting firmasından birçok sebepten dolayı memnun kalmadığınızı varsayarsak Verigom’dan hosting satın al işleminden hemen sonra internet sitenizi tekrardan aktifleştirmek ve kaldığı yerden devam ettirmek için site yedeklerinize ihtiyacınız olacaktır. Bu yedekleri ise eğer ki firmanız düzenli olarak yedek alan bir firmaysa onlardan talep edebilir ya da sizin elinizde bulunan yedekler varsa o yedekleri kullanabilirsiniz.

Verigom’un müşterilerine sağladığı avantajlardan bahsetmek gerekirse, ekonomik fiyatlı hosting sağlamamızın yanı sıra ücretsiz yedekleme hizmeti sunuyoruz.Hosting paketleri ile ilgili detaylara https://www.verigom.com/web-hosting sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu sebeple her türlü zararlı yazılıma karşı aldığımız önlemlerin yanı sıra herhangi bir olumsuzluk durumunda internet sitesinin yayın hayatına kaldığı yerden devam etmesi için günlük, haftalık ve aylık olarak otomatik yedeklemeler yapıyoruz. Bu yedekleri dilediğiniz zaman bizden talep edebilir ya da sorun olması durumunda kurulum için destek sistemini kullanarak bize talep gönderebilirsiniz. Her zaman her duruma hazırlıklı olarak firma bazlı kaliteli bir firmayla çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. hüseyin korcan dedi ki:

    Yedekleme candır hayat kurtarır. Verigom firmasının yedekleme hizmetini günlük sağlıyor olması iyi bir avantaj. Tebrik ederim.

  2. Nizamettin AKSU dedi ki:

    WordPress Yardım Grubu olarak arkadaşlarla indirim alabileceğimiz bir hosting araştırması yapmaya karar verdik. Birkaç yerde verigom un ismini okuyunca herhalde iyi firmalardan diye düşünerek başka bir firma ile beraber bu firmadan en ucuz hostingden aldım. Fiyatı 20 TL. Ben sadece test amaçlı aldığım için ucuzundan bir aylık aldım. Sonra 3-4 saat boyunca site yükledim deneme falan yaptım ve hız olarak memnun kalmadım. İstediğim performansı alamadığımdan sebep iade etmek istedim biz keyfi olarak iade kabul etmiyoruz dediler. Türkiye’den ve Dünyanın başka ülkelerinden Rusya Amerika gibi en az 20 tane hosting denedim. İade süresi zarfında iademi bu şekilde reddeden ilk defa bir firma görüyorum. Ben zaten iyi bir firma bulma arayışındaydım 20 lirasıyda değilim en azından iyi bir firma olmadığını anladım.
    Kıyasladığım Hosting fimaları Veridyen Turhost Alastyr gibi kendini kanıtlamış fiyatlar. Bu arada bu şikayeti yazmamım sebebi sistemlerinde ki yavaşlık felan değil. Belki yazmış olduğum diğer firmalar kadar değiller zaten fiyatları da daha uygun ama 3 saat sonra iade talep ettiğimde keyfi olarak iade kabul etmiyoruz test edecektiniz madem bize söyleseydiniz test ettirirdik demeleri komik. Bu şekilde yorum yapmak istemezdim şu ana kadar da şikayet var ‘a 4-5 tane şikayet yazmışımdır yıllardır açık olmasına rağmen ama kendileri istediler. Son mesajda iadeyi kredi olarak yükledik dediler ama bakmadım. Zaten kullanmayacağım sistemdeki iade ücreti benim ne işime yarar.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir