Web sitenizi video tabanlı güvenlik sistemi Nucaptcha ile koruyun


Nucaptcha, web sitelerimizi spam ve içerik hırsızı botlardan koruduğumuz halihazırdaki resim tabanlı captcha sistemlerini -belki biraz paranoyakça irdeleyerek- güvensiz bulduğunu söyleyen, video tabanlı yeni nesil güvenlik kodu hizmetlerinden biri.

Eğer mevcut captcha sistemlerinin sizin için yetersiz kaldığını düşünüyorsanız bir de bu sistemi deneyebilir, sağladıkları video tabanlı captcha hizmetinden aylık 25.000 gösterime kadar ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Sitelerinde bulunan API sayfası sayesinde site altyapınız nasıl olursa olsun sistemi dilediğiniz gibi özelleştirebilir ve sitenize kolayca entegre edebilirsiniz.

WordPress kullanıcılarını da unutmayan Nucaptcha’nın blogunuza bir kaç kolay adımda yükleyip hemen kullanmaya başlayabileceğiniz bir de WordPress eklentisi bulunuyor. Tabi ki her ne şekilde kullanılırsa kullanılsın aylık 25.000 gösterimden sonra pamuk ellerin cebe gitme ihtimali bulunduğunu unutmamak gerek.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. İsmail Kaptan dedi ki:

    Abartılı, kullanışsız ve tek kelime ile paranoya… Zaten artık resim okuyan yazılımların başarısız kalmaya başladığı bu ortamda, ucuz işgücünün olduğu ülkelerde spam yapmak için çalışan insanlar var. Yani spam yaparken sitedeki “insan mısın?” sorusuna gönül rahatlığı ile “evet!” diyorlar :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.